​Moskova’da ünlü Ermeni yazar Tumanyan’ın 150. yıldönümüne adanmış edebiyat akşamı gerçekleştirilece - Gündem
24 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

06 Şubat 2019  

​Moskova’da ünlü Ermeni yazar Tumanyan’ın 150. yıldönümüne adanmış edebiyat akşamı gerçekleştirilece

​Moskova’da ünlü Ermeni yazar Tumanyan’ın 150. yıldönümüne adanmış edebiyat akşamı gerçekleştirilece ​Moskova’da ünlü Ermeni yazar Tumanyan’ın 150. yıldönümüne adanmış edebiyat akşamı gerçekleştirilecek
Rusya’nın başkenti Moskova'nın Merkez Ressam Evi'nde 21 Şubat’ta tüm Ermeniler şairi (Ermenilerin ona verdiği bir söz), ünlü Ermeni yazar Hovhannes Tumanyan’ın 150. Yıldönümüne adanmış edebiyat akşamı gerçekleştirilecek.

Etkinliğin organizatörü ‘Barev’ (Selam) kültür kulübüdür.

Etkinlikte Tumanyan’ın 3 poemi “Tmuk Kalesinin alışı”, “Lorili Sako”, “Maro” ve “Kral ve çarçi” baladı sunulacak. Ayrıca Ermeni ünlü yazarlardan Grigor Zohrab’ın, Gevorg Emin’in, Paruyr Sevak’ın, Ghazaros Ağayan’ın, Hamo Sahyan’ın eserleri okunacak ve etnolog, müzisyen ve bestekar Komitas’ın eserleri seslendirilecek.

Piyanist, caz müzisyeni “Ermeni aksanıyla Caz” projesinin kurucusu Artyom Lalayan’ın müziğinin eşliğinde şiirleri okunacak.

Edebiyat Akşamının organizatörleri, sadece Tumanyan’ın yıldönümüne adanmış bir kültür akşamı olmayacağını vurgulayarak ünlü Ermeni yazara saygı duruşunda da bulunacaklarını dile getirdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+