​Romanya Senatosu, Ermenistan-AB Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı - Gündem
18 Kasım 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Տրե / Օր : Մասիս / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

09 Ekim 2018  

​Romanya Senatosu, Ermenistan-AB Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı

​Romanya Senatosu, Ermenistan-AB Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı ​Romanya Senatosu, Ermenistan-AB Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı
Romanya Meclisi, 24 Kasım 2017’de Brüksel’de Ermenistan ile AB arasında imzalanan Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşması’nın onaylama sürecini tamamladı. Romanya Senatosu, 96 olumlu, 0 olumsuz oyla anlaşmayı kabul etti.

Romanya’da Ermenistan Büyükelçisi Sergey Minasyan, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, Senato kararının Romanya Cumhrubaşkanı tarafından imzalandıktan ve resmen açıklandıktan sonra yürürlüğe gireceğini duyurdu.

Romanya Parlamentosu’nun alt kanadı, söz konusu anlaşmayı 27 Haziran’da oybirliğiyle (255 olumlu, 0 olumsuz) onaylayarak Senato’nun oylamasına sunmuştu.

Ermenistan ile Avrupa Birliği arasında imzalanan Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşması, şu ana kadar AB üye ülkelerinden Estonya, Letonya, Litvanya ve Bulgaristan, ayrıca Polonya Parlamentosu’nun alt kanadı olan Sejm tarafından onaylanmıştı. 18 Temmuz’da ise anlaşma, Birleşik Krallığın Lordlar Kamarası’nda yapılan oylamada onaylanmıştı. Ermenistan Milli Meclisi, sözkonusu anlaşmayı 11 Nisan 2018’de onayladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+