​Campionat.com: BDT`nin en güçlü oyuncusu olan Mkhitaryan, mütevazi bir hayat yaşıyor - Gündem
25 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

08 Aralık 2017  

​Campionat.com: BDT`nin en güçlü oyuncusu olan Mkhitaryan, mütevazi bir hayat yaşıyor

​Campionat.com: BDT`nin en güçlü oyuncusu olan Mkhitaryan, mütevazi bir hayat yaşıyor ​Campionat.com: BDT`nin en güçlü oyuncusu olan Mkhitaryan, mütevazi bir hayat yaşıyor
Manchester United’in formasını giyen Ermenistan futbol milli takımı kaptanı Henrik Mkhitaryan hakkında Campionat.com sitesinde yer verilen makalede Mkitaryanʹın Bağımsız Devletler Teşkilat (BDT-eski Sovyetler Birliği üyesi ülkeleri) ülkereri arasında en güçlü oyuncunun olmasına rağmen kendisinin mütevazi bir hayat sürdüğünü yazdı.

Mkitaryanʹı konu alan yazıda şunlar söylendi:

ʹʹMkitaryan kendini bir yıdız gibi tanıtmıyor. Evet, o David De Gea ve Paul Pogba ile sık sık görüntüleniyor, ancak şov dünyası onun için değil: olağandışı olmayan saç stilleri, futbol, aile ve vatanseverlik konusunda mütevazi mülakatlar, skandalların olmadığı bir yaşam. BDTʹnin en güçlü fotbolcu olan Manchesterʹin orta saha oyuncusu lüks bir hayat yaşamıyor. Sahadaki hareketleri de aynıdır. Eğer biri ayaklarına vurursa kalkıp oyuna devam eder”.

Yazar, Manchester United teknik direktörü Jose Mourinhoʹnun Matic ve Pepe gibi daha dinamik karakteri olan futbolcuları sevdiğini, ve kulübünde yer verdiğini yazıyor.

Mkhitaryan lider rolünü üstlenmeyi sevmediğini söylenen yazıda “Henrikhʹin yeteneklerinden uzun uzun bahsedebiliriz, ancak yakında 29 yaşına basan oyuncunun sahada lider olmadığını ve yakında bunun değişme imkanının çok düşük olduğunu itiraf etmeliyiz. Henrikh hayaline kavuştu: onun başarıları hakkında filmler çekiliyor, Ermenistanʹda her bir genç için örnektir. Mkhitaryan gerçekten mükemmel bir sporcu: çalışkan, içki bağımlılığı olmayan, kulüplere gitmeyen biri. Oyun arkadaşları ve teknik adamları ile ilişkileri açık ve iyidir. Shakhtar'da oynadığı zaman Lucescu, Borussia Dortmund'da olduğu sürede ise Klopp Mkhitaryanʹı baba gibi davranıyordu. Ancak Jose ile her şey başkadır. Portekizli teknik direktörü farklı davranıyor, kuru, sıkı ve pragmatiktir. Ve Henrikhʹin bu atmosferde kendini kötü hissetmediğini görülüyor” yazıldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+