Ermenistan’a Var Azerbaycan’a Yok - Gündem
22 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

04 Temmuz 2012  

Ermenistan’a Var Azerbaycan’a Yok

Ermenistan’a Var Azerbaycan’a Yok Ermenistan’a Var Azerbaycan’a Yok

ABD Dışişleri bakanlığı son yayınlanan açılama ile duyurduğu askeri yardımlar için uygun ülkeler listesinde Azerbaycan’ın bulunmadığı bildirildi.

ABD Dışişleri, Ermenistan’a yardımlarda herhangi bir kısıtlamaya gitmezken, Azerbaycan’a askeri yardımda bulunmayacak. Kararda Ermeni diasporasına yakınlığı ile bilinen Meclis Dışilişkiler Komisyonu üyesi Demokrat Howard Berman’ın itirazının etkili olduğu iddia ediliyor.

Azerbaycan’ı sınır bölgesinde ve Dağlık Karabağ konusunda sürekli suçlayan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (Armenian National Committee of America -ANCA)’da yer alan haberde, dışişlerinin Aliyev yönetimine tepki gösterdiği de iddia edildi. Aliyev rejiminin saldırgan yapıda olduğu Ermeni Komitesi tarafından dile getirilirken, kararından duyulan memnuniyet de belirtildi.

Hatırlanacağı üzere, ABD’nin Azerbaycan büyükelçiliği için Richard Morningstar adının tartışıldığı Dışilişkiler Komisyonu’nda da Ermeni dostu senatör Robert Menendez konuyu gündeme taşımıştı.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+