15-18 Ekim tarihlerinde Ermenistan ve Karabağ’da Dünya Ermeni Kongresi (DEK) ve Rusya Ermenileri Birliği (REB) Günleri gerçekleştirilecek. - Haber Arşivi 2001-2011
02 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Հրանդ / Ժամ : Թաղանթեալ

Haber Arşivi 2001-2011 :

15 Ekim 2009  

15-18 Ekim tarihlerinde Ermenistan ve Karabağ’da Dünya Ermeni Kongresi (DEK) ve Rusya Ermenileri Birliği (REB) Günleri gerçekleştirilecek. -

15-18 Ekim tarihlerinde Ermenistan ve Karabağ’da Dünya Ermeni Kongresi (DEK) ve Rusya Ermenileri Birliği (REB) Günleri gerçekleştirilecek.

15-18 Ekim tarihlerinde Ermenistan ve Karabağ’da Dünya Ermeni Kongresi (DEK) ve Rusya Ermenileri Birliği (REB) Günleri gerçekleştirilecek.

Düzenlenecek etkinlikler arasında şunalar yer alamkta: 16 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek ‘REB 10. Yıl Jübilesi Arifesinde’ başlıklı yuvarlak masa toplantısı, ‘Uluslararası Hukuk ve Dünya Siyasetinde Dağlık Karabağ’ başlıklı iki ciltlik belgelerc seçkisinin tanıtım etkinliği, ‘REB Yayın Faaliyetleri’ başlıklı kitap sergisi. 16 Ekim akşamı Paronyan Komedi Tiyatrosu’nda ‘Benim uzak, benim yakın, benim kutsal Ermenistan’ım’ başlıklı orta ve yükseköğretim öğrencilerinin katıldığı bir edebi gece ve ‘Vardık, varız, var olacağız’ başlıklı V. Uluslararası yarışma sonuçları açıklanacak.

17 Ekim’de DEK ve REB heyeti Ermeni Ordusu’nun farklı birliklerine zişyaretler düzenleyecek, daha sonra Moskova Evi’nde, Ermeni-Rus halklarının dostluğu temalı bir edebiyat-müzik gecesi tertiplenecek.

REB’in Rusya Fed. Sağlık ve Sosyal Gelişim, Ermenistan Sağlık ve Diaspora bakanlıklarıyla ortaklaşa 13-16 Ekim tarihlerinde Erivan’da ‘Ermenistan-Rusya Sınır Tanımayan Doktorlar’ başlıklı VIII. Ulusal Sağlık Kongresi’ Rusya’dan gelen hekimlerin de katılımıyla gerçekleştirmekte. 15 Ekim’de doktorlar heyeti bir kısmı Dağlık Karabağ diğer bir kısmı tavuş eyaletini ziyaret ederek halka ücretsiz sağlık hizmetinde bulunacaklar.

azg

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+