9 Numarali gizli tanik sok etti! - Haber Arşivi 2001-2011
03 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Haber Arşivi 2001-2011 :

27 Ocak 2009  

9 Numarali gizli tanik sok etti! -

9 Numarali gizli tanik sok etti!

Ergenekon da 9 numarali gizli tanik cok onemli bir cinayeti tum ayrintilariyla anlatti. Iste tuyler urperten o ifadeler! Ergenekon davasinin 9 numarali gizli taniginin iddianameye giren ifadelerinin bir bolumu avukatlara verildi. Gizli tanik 9 Hablemitoglu cinayetinin ayrintilarini bir bir anlatti... Danistay davasinin 9 numarali gizli tanigi Ankara Universitesi ogretim uyesi Necip Hablemitoglu nun oldurulmesi talimatini Emekli Tuggeneral Veli Kucuk un verdigini ileri surdu. Ergenekon Iddianamesi ne gizli tanik 9 olarak yer alan tanik Hablemitoglu cinayetinin ayrintilarini tek tek anlatti. Gecmiste suc ortakligi yaptigi Ibrahim Genc in Osmanbey deki yazihanesi ne cagrildigini aktaran gizli tanik teklifi Veli Kucuk un yaninda Ibrahim Genc in yaptigini belirterek o gun yasananlari soyle anlatti: Iste gecmisten beri seni taniyoruz sana guveniyoruz Sen de yeni iceriden ciktin askerden geldin. Ihtiyacin var. Biz de seni dusunduk bu isi sana vermeye karar verdik. Ne diyorsun falan. Resmini de koydular bu sahsin olecek faili mechul olmasi lazim. Ben kabul etmedim. Ha Osman Gurbuz de vardi orada. Onu unuttum. Iste Osman Gurbuz ondan sonra ben kabul etmeyince Veli Kucuk dondu Osman Gurbuz e bu is yine sana kaldi. Isi ona verdiler. Ben de ciktim gittim. 1 MILYON DOLAR TEKLIF ETTILER Hablemitoglu nu oldurmesi karsiliginda 1 milyon dolar teklif edildigini belirten 9 numarali gizli tanik daha once benzer olaylari yapanlarin basina gelenleri bildigi icin boyle bir teklifi kabul etmedigini ifade etti. Gizli tanik cinayeti isleyenlerin aldiklari parayi daha sonra alemde yediklerini de ifadelerinde belirtti. BIRDAL IN KALEMINI KIRDILAR Akin Birdal a yonelik suikast girisimindende haberdar oldugunu soyleyen gizli tanik 9 Akin Birdal in kalemini benim yanimda kirdilar dedi. Gizli tanik 9 kendisini Veli Kucuk le Ergenekon un tutuklu saniklarindan Osman Gurbuz un tanistirdigini soyledi. Danistay katili Avukat Alparslan Arslan ile de 2003 yilinda tanistigini belirten gizli tanik 9 Alparslan Aslan in yaptiklari sohbetlerde surekli olarak kendisine 3-4 yil sonra devlet bir temizlik yapacak. Yani ozellikle Kurtlere yonelik bir temizlik olacak. Hukumetin de istedigi budur dedigini anlatti.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+