1000 Mezuna Master Derecesi - Haber Arşivi 2001-2011
20 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Թաղանթեալ

Haber Arşivi 2001-2011 :

04 Ekim 2003  

1000 Mezuna Master Derecesi -

1000 Mezuna Master Derecesi

Ermenistan Amerikan Universitesi mezuniyet haftasi Ermenistan Amerikan Univ. (EAU) mezunlarinin mezuniyet toreni Ekim basinda yapilmaktadir. Diploma dagitim toreni yanisira artik gelenek haline gelen mezuniyet haftasi EAU’de gelenek haline gelmis durumda. Etkinlikler kapsaminda dun EAU kurucusu ve onursal baskani Mihran Agbabyan’in kitabinin tanitimi yapildi. Kitap EAU’nun bir bati modeli egitim modeli kurum olarak baslangicindan bugune 10 yillik zorluk ve kazanimlarini anlatiyor. Bugunse ogrencilerin bilgiyi toplumun hizmetinde kullanmaya ve layikiyla yasamaya iliskin yapacaklari konusmalar yanisira Sevan Ruhani Okulu ogrencileri ve Az. Kayane Kilisesi Korosu’nun konseri olacak. Erivan Mimarlik Univ.’i rektoru ve EAU Mutevelli Heyeti uyesi Yuri Sargsyan bir konusma yapacak. EAU baskani Harutyun Armenyan ve ogretim uyeleri ogrenci ve velileri kutlayacaklar. Artik gelenek haline gelen mezuniyet yemegine eski mezunlar da katilacaklar. Mezuniyetlerinin 10. yilini kutlayan EAU eski mezunlari universite kutuphanesine klima tesisati alinmasi icin 3000 $ bagista bulunacaklar. 5 Ekim’de yapilacak Buyuk Torenle mezuniyet haftasi son bulacak. Ermenistan ve ABD Ulusal Marslarinin dinlenmesinden sonra EAU baskani Harutyun Armenyan EAU kurucusu ve onursal baskani Mihran Agbabyan ve ABD elcisi John Ordway konusmalar yapacaklar. EAU ilk mezunlarin sukran sozunden sonra bu yilki 151 mezuna master diplomasi verme toreni yapilacak. Bu yil EAU 1000. mezununa master diplomasi veriyor.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+