​Ermenistan Savunma Bakanlığı’nın insani misyonu Suriye’ye vardı - Gündem
24 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

07 Şubat 2019  

​Ermenistan Savunma Bakanlığı’nın insani misyonu Suriye’ye vardı

​Ermenistan Savunma Bakanlığı’nın insani misyonu Suriye’ye vardı ​Ermenistan Savunma Bakanlığı’nın insani misyonu Suriye’ye vardı
Bugün 8 Şubat’ta doktor, mayın temizleme uzmanlar ve onların güvenliğini sağlayan personelden oluşan Ermenistan Savunma Bakanlığı’nın 83 kişilik insani misyonu Suriye’nin Halep kentine vardı.

Haberi paylaşan Ermenistan savunma bakanlığı sözcüsü Artsrun Hovhannisyan,

"Ermeni uzmanlar, Halep’in askeri operasyonlar dışında bulunan bölgelerinde, mayın temizliği, sivilleri mayın konusunda bilgilendirme faaliyetleri yapacak. Misyon ayrıca tıbbi hizmetler de verecek. Ermenistan Cumhuriyeti tarafından Suriye halkına insani yardım (insani misyonu) gönderme kararında Suriye ve özellikle Halep’te silahlı çatışmalar sonucunda yaşandığı insani kriz, MB Güvenlik Kurulu 2017 yılındaki № 2393 ve 2018 yılındaki № 2401 tasarıları ile Suriye tarafının yazılı talepleri etkili oldu" yazdı.

Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarında Ermeni uzmanlarının konuşlandırılması, statüsü, işlevleri ve güvenlikleri ile ilgili sorular Ermenistan Cumhuriyeti mevzuatına göre düzenlenmiştir.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+