​Ermeni halterci Simon Martirosyan, yeni rekor kırarak dünya şampiyonu oldu - Spor
24 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Spor :

11 Kasım 2018  

​Ermeni halterci Simon Martirosyan, yeni rekor kırarak dünya şampiyonu oldu

​Ermeni halterci Simon Martirosyan, yeni rekor kırarak dünya şampiyonu oldu ​Ermeni halterci Simon Martirosyan, yeni rekor kırarak dünya şampiyonu oldu
Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta devam eden Dünya Halter Şampiyonası’nda 21 yaşındaki Ermeni halterci Simon Martirosyan, hem yeni bir rekor kırdı hem de dünya şampiyonu oldu.

109 kg sıklette yarışmalara katılan Martirsyan, silkmede 230 kg performansla yeni bir rekor kırdı, fakat bununla kalmayarak bir sonraki denemede 240 kg. kaldırdı. Böylece Ermeni halterci, her iki harekette toplam 435 kg sonuçla dünya şampiyonu oldu.

Martirosyan’ın, koparmada gösterdiği 197 kg. performansı jüri tarafından yok sayılmasaydı, Ermeni halterci burada da yeni bir rekor kırmış olurdu. Böylece, koparmada bir önceki denemede kaldırdığı 195 kg. sonuçla Martirosyan, küçük gümüş madalya kazandı.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya kazanan Simon Martirosyan, 2017 ve 2018 Avrupa Gençler Halter Şampiyonası’nda altın madalya kazanmıştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+