​Ermeni tenisçi Khaçanov Novak Đoković’i mağlup ederek birinci oldu - Spor
22 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Աղջամուղջ

Spor :

05 Kasım 2018  

​Ermeni tenisçi Khaçanov Novak Đoković’i mağlup ederek birinci oldu

​Ermeni tenisçi Khaçanov Novak Đoković’i mağlup ederek birinci oldu ​Ermeni tenisçi Khaçanov Novak Đoković’i mağlup ederek birinci oldu
Rusya’da yaşayan 22 yaşında olan Ermeni tenisçi Karen Khaçanov Paris’te düzenlenen Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) “Masters” turnuvasında ünlü Sırp tenisçi Novak Đoković’i yenilgiye uğrtıp turnuva birinciliğini kazandı.

Khaçanov-Đoković yarışması 7:5, 6:4 skorla bitti. Đoković son 22 oyunda hiç yenilgiye uğramamıştı. Khaçanov ise bu maçtan önce John Isner, Sasha Zverev ve Dominic Thiem’e karşı zafer kazanmıştı.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında Đoković Khaçanov hakkında yorum yaparken onun bu zaferi hakettiğini vurguladı. Yaptığı açıklamada Đoković “Yaşasın. O çok genç, fakat artık önde gelen isimlerin seviyesine ulaştı. Bugün bir şampiyon olarak kendisini gösterdi ve biz onu ileride de şampiyon olarak göreceğiz” ifadelerini kullandı.

21 Ekim tarihinde ise Khaçanov Moskova’da “VTB Kremlin kupası” turnuvasının Final maçında rakibi Fransa’lı Adrian Mannarino’yu 6:2,6:2 skorla mağlup ederek tekrar birinciliği kazanmıştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+