​Ukrayna`nın Zaporijya şehrinde Ermeni alfabesine ithaf olunan bir heykel yerleştirildi - Gündem
20 Ekim 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Սահմի / Օր : Արագած / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

04 Ekim 2018  

​Ukrayna`nın Zaporijya şehrinde Ermeni alfabesine ithaf olunan bir heykel yerleştirildi

​Ukrayna`nın Zaporijya şehrinde Ermeni alfabesine ithaf olunan bir heykel yerleştirildi ​Ukrayna`nın Zaporijya şehrinde Ermeni alfabesine ithaf olunan bir heykel yerleştirildi
Ukrayna’nın Zaporijya şehrinde gerçekleştirilen Ermeni kültür günleri kapsamında bölgede bulunan Ermeni kilisesinin yakınında Ermeni alfabesi konulu bir heykel yerleştirildi.

Düzenlenen resmi açılış törenine Zaporijya valisi Konstantin Bril, Ukrayna Ermenileri Birliği’nin İcra Direktörü Hovakim Harutyunyan, Zaporijya Ermenileri Birliği’nin Başkanı Artaşes Sarkisyan ve Ermeni Apostolik Kilisesi’nin Ukrayna Diakosluğu’nun ruhani önderi piskopos Markos Hovhannisyan katıldı.

Ukrayna Ermenileri Birliği’nden yapılan açıklamaya göre bu heykel, Ermenistan dışında Ermeni alfabesine ithaf olunan en büyük heykellerden biri.

Ukrayna Ermenileri Birliği Başkanı Vilen Şatvoryan adına bü önemli etkinlik için teşekkür eden Hovakim Harutyunyan, Ukrayna’da bu heykelin benzeri olmadığına dikkat çekti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+