​Türkiye`li Ermeni müzisyen Hayko Cepkin hakkında O ses Türkiye iddiası - Gündem
24 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

13 Eylül 2018  

​Türkiye`li Ermeni müzisyen Hayko Cepkin hakkında O ses Türkiye iddiası

​Türkiye`li Ermeni müzisyen Hayko Cepkin hakkında O ses Türkiye iddiası ​Türkiye`li Ermeni müzisyen Hayko Cepkin hakkında O ses Türkiye iddiası
TV8 Türk kanalında yayınlanan “O Ses Türkiye” yarışma programının yeni sezondaki jüri üyeleri arasında bir Ermeni isim de girebilir.

İddiaya göre, juriede yapılacak değişiklikler sonucunda projeden çıkan Gökhan Özoğuz yerine ünlü Ermeni rock müzisyen Hayko Cepkin oturacak.

“O Ses Türkiye”nin sekizinci sezonu, Eylül içerisinde TV8 ekranlarında yayınlanacak.

Türkiye’li Ermeni ünlü sanatçı Hayko Cepkin, 11 Mart 1978 tarihinde İstanbul'da doğdu. Eğitimini Özel Getronagan Ermeni Lisesi’nde, ardından Mimar Sinan Üniversitesinin şan, solfej ve piyano bölümünde aldı.

Hayko Cepkin’in ilk albüm çalışmasında tüm müzik ve düzenlemesi yalnızca kendine ait. “Sakin Olmam Lazım” isimli bu ilk albüm Haziran 2005 tarihinde piyasaya çıktı. 2007 tarihinde “Tanışma Bitti”, 2010 tarihinde “Sandık” ve 2012 tarihinde “Aşkın Izdırabını” isimli albümleri çıktı. Birçok Türk televizyon projelerinde rol alan Cepkin, Türk müzik dünyasının birtakım ünlü isimleriyle ortak çalışmalar yaptı.

Çok özel bir kişiliğe sahip Ermeni müzisyen, aynı zmanada extreme sporlara olan ilgilisi ile de biliniyor. 2 Eylül tarihinde Zeytinli Rock Festivalinde sahne alan Cepkin, bin metre yükseklikten uçaktan atlayıp paraşütle festival alanına indi ve böylece dünyada bir ilki gerçekleştirdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+