Ermenistan Dışişleri: Belarus’un Azerbaycan’a silah satması mantıksız - Gündem
19 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

12 Haziran 2018  

Ermenistan Dışişleri: Belarus’un Azerbaycan’a silah satması mantıksız

Ermenistan Dışişleri: Belarus’un Azerbaycan’a silah satması mantıksız Ermenistan Dışişleri: Belarus’un Azerbaycan’a silah satması mantıksız
Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Ruben Rubinyan, Belarus’un kendi üretimi "Polonez" uzun menzilli füze sistemlerini Azerbaycan’a sattığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rubinyan, Ermenistan ile çok yönlü formatta çalışan ve müttefik sorumlulukları olan Belarus’un Azerbaycan’a silah satmış olması üzücü olduğunu açıkladı.

İki ülke arasındaki dostluk ve müttefik ilişkilerini göze alarak Belarus tarafından Ermenistan ile çatışma halinde olan bir devlete silah satışı mantıksız olduğunu dile getiren Bakan Yardımcısı, Ermenistan’ın eskide yaptığı gibi gelecekte bunun gibi sorunlara gereken tepkiyi vereceğini vurguladı.

Hatırlanacağı üzere Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ziyaret ettiği kışlada Polonez sistemleri de gösterildi.

Aylar önce de Azerbaycan basınında yayılmış haberlerde Azerbaycan'ın Belarus’tan 170 milyon dolar toplam maliyeti olan silah aldığını belirtilmişti.

Anlaşmanın Belarus tarafından Azerbaycan'a “Polonez” füze sisteminin satışının da içerdiğini bildirilmişti. Azerbaycan basınında Bakü’nün, uzun menzilli füze sistemleri için ön ödemesinin yaptığına dair haberler bile yayınlanmıştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+