Erzurum´a Ermeni Mezarlık Anıtı Dikilsin - Gündem
26 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Նպատ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

13 Mart 2018  

Erzurum´a Ermeni Mezarlık Anıtı Dikilsin

Erzurum´a Ermeni Mezarlık Anıtı Dikilsin Erzurum´a Ermeni Mezarlık Anıtı Dikilsin
İpekyolu Sanayi Ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Mehmet Nuri Alim, 12 Mart Erzurum´un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümünde farklı bir talepte bulundu.

Başkan Alim, “Erzurum´a Ermeni mezarlık anıtı dikilsin” dedi. Tarihi binlerce yıllık geçmişe dayanan ve birçok medeniyete beşiklik etmiş olan Erzurum için 12 Mart 1918 tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu iade eden Mehmet Nuri Alim, “ Birinci dünya savaşında Erzurum, Çarlık Rus ordusunun ilk hedefi üzerindeydi. Erzurum 16 Şubat 1916´da Ruslar tarafından işgal edildi. 1917 yılında Rusya´da çarlık rejimi yıkılmış Bolşevikler ülkede duruma el koymuşlardı. Rusya´da bu yönetim değişikliği üzerine Ruslar işgal ettikleri Doğu Anadolu Bölgesini boşaltarak ülkelerine dönmeye başlamışlardı. Ancak Doğu Anadolu´da Ermenistan hayalini yaşayan Ermeniler süratle silahlanarak Erzurum ve çevresinde soykırıma giriştiler” dedi.

“ERMENİLERİN ERZURUM HAYALİ HNALA DEVAM EDİYOR”

Ermenilerin Erzurum´u Ermenistan topraklarına katma amacının hala devam ettiğini belirten İpekyolu Sanayi Ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Mehmet Nuri Alim, “ Ermenilerin işi gücü soykırım yapmaktır. Birde TÜRK dendi mi Ermenilerde akan sular duruyor, kanları donuyor. Biz tarihte bunu çok yaşadık. Amaçları Erzurum topraklarını da Ermeni topraklarına katmaktı ki hala daha bu devam ediyor ve edecekte” diye konuştu.

“ERZURUM´A ERMENİ MEZARLIK ANITI DİKİLSİN”

Başkan Alim, ilginç bir öneride bulunarak Erzurum´a Ermeni mezarlık anıtı dikilmesi gerektiğini savundu. Federasyon Başkanı Alim, “ Erzurum´a Ermeni mezarlık anıtı dikilsin. Dikilsin ki hafızamıza kazınsın. Dikilsin ki gelecek olan nesil tarihine yön versin. Dikilsin ki, dün olduğu gibi, bugünde yarında boş durmayacaklarını herkes bilsin. Tarihi mahallelerimizi her kes görsün öğrensin. Gelecek neslimiz bizden bunun hesabını sormasın. Yaptıkları soykırıma karşı bugünde yarında sessiz kalmadığımızı ve kalmayacağımızı her kes öğrensin. Ermenilerin tarihi öz geçmişinde soykırım yapmak için ne kadar çok çabaladığını tüm dünya görsün, herkese karşı bir ibret olsun” dedi.Bu haber er.....m kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+