​Azerbaycan, Yerevan ile Zangezur`u sayıklarken Karabağ`da çözüm beklenemez - Gündem
17 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Ասակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

12 Şubat 2018  

​Azerbaycan, Yerevan ile Zangezur`u sayıklarken Karabağ`da çözüm beklenemez

​Azerbaycan, Yerevan ile Zangezur`u sayıklarken Karabağ`da çözüm beklenemez ​Azerbaycan, Yerevan ile Zangezur`u sayıklarken Karabağ`da çözüm beklenemez
Azerbaycan’ın hayaller peşine düşerek Yerevan ile Zangezur’u ele geçirmek hakkında sayıkladığı sürece Ermenistan, Dağlık Karabağ çatışmasının çözüleceğini ümit edemez. Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Yerevan’da Bulgaristan Cumhurbaşkanı ile düzenlenen ortak basın açıklamasında konuya değindi.

Azerbaycan’da düzenlenecek olan cumhurbaçkanlığı seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Sarkisyan, bu ülkede yapılacak seçimlerin erken veya olağan olmasına, cumhurbaşkanlığı veya genel seçimleri olmasına bakmaksızın, Dağlık Karabağ meselesinin, müzakere sürecinden Azerbaycan’ın gerçek dışı beklentilerinden vazgeçmesi durumunda ancak çözülebileceğini ifade etti.

Sarkisyan, “Ermenistan’ın, AGİT Minsk Grubu önerileri kapsamında müzakereleri canlandırmaya, gerginliği azaltmaya ve meseleyi çözmeye hazır olduğunu defalarca dile getirdim. Fakat maalesef sözlerimiz henüz dilek olarak kalıyor.” açıklamasını yaptı.

Hatırlanacağı üzere, “Yeni Azerbaycan” partisinin oturumunda konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Yerevan ile Zangezur’un tarihi Azerbaycan toprakları olduğunu ve bu topraklara geri dönmenin, Azerbaycan’ın siyasi ve stratejk hedefi olduğunu iddia etmişti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+