​Ermeni Asıllı Teknik Direktörden Ermeni Medyasına Tepki - Spor
19 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Կամաւօտ

Spor :

22 Ocak 2018  

​Ermeni Asıllı Teknik Direktörden Ermeni Medyasına Tepki

​Ermeni Asıllı Teknik Direktörden Ermeni Medyasına Tepki ​Ermeni Asıllı Teknik Direktörden Ermeni Medyasına Tepki
Ermeni asıllı Özbek teknik direktör Samvel Babayan, “Sizin ne hakkınız var ki, gerçek durumu bilmeden bizim vatanımızda etnik milliyetçiliğin var olduğunu yazıyorsunuz?” diyerek Ermenistan medyasına tepki gösterdi.[Ermeni Asıllı Teknik Direktörden Ermeni Medyasına Tepki, System.String[]]
Ermeni asıllı Özbek teknik direktör Samvel Babayan, "Sizin ne hakkınız var ki, gerçek durumu bilmeden bizim vatanımızda etnik milliyetçiliğin var olduğunu yazıyorsunuz?" diyerek Ermenistan medyasına tepki gösterdi.

Özbekistan A Milli Futbol Takımı 2018 Dünya Kupası elemelerini geçemediği için görevine son verilen, birkaç gün önce ise Şota'nın teknik direktörlüğünü yaptığı Pahtakor Kulübüne başkanlık yaptığı eski dönemde yönetimin değişeceği belli olduktan sonra futbolcuların anlaşmalarını sahteleştirdiği ortaya çıktığı için futboldan ömür boyu men cezası alan Ermeni asıllı Özbek teknik direktör Samvel Babayan, kendisinin "etnik milliyetçilik kurbanı" olduğunu, Ermeni olduğu için ceza aldığını iddia eden Ermenistan medyasına sert tepki gösterdi. Babayan konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Sizin provokatif yazınızı okuduktan sonra büyük bir şaşkınlık içinde kaldım. Sizin ne hakkınız var ki, gerçek durumu bilmeden bizim vatanımızda etnik milliyetçiliğin var olduğunu yazıyorsunuz! Ben, Samvel Babayan, Özbekistan gibi büyük bir devletin vatandaşı olduğumdan gurur duyuyorum. Ben Özbek mahallesinde doğmuş ve ilk söylediği kelime Özbekçe olan biriyim. Benim ülkem, millet ve din ayrımı olmayan, tolerans seviyesi çok yüksek olan bir ülkedir. Sizin Özbekistan ve Özbekler hakkındaki iddialarınız resmen cinayet denebilecek derecedeki iftiradır. Benim ana yurdum olan Özbekistan hakkında böyle saçma ve yalan yazıları yayınlamak yerine bu ülkeye gelmenizi ve buradaki gerçek hayatı, gelişmeleri, ülkedeki barış ve kardeşliği bizzat kendi gözlerinizle görmenizi tavsiye ederim" ifadelerini kullandı.

Ermenistan medyasında yayınlanan haberde, Özbekistan'da Ermeniler için iyi olmayan bir dönemin başladığı, Özbeklerin çok akıllı, kültürlü ve zengin olan Ermeni asıllıları çekemediği iddia edilerek, Özbekistan'da yaşayan Ermenilerin güvende olmadığı belirtilmişti.


Bu haber so.....a kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+