15 Temmuz için ırkçı pano - Gündem
23 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Այգ

Gündem :

05 Ocak 2018  

15 Temmuz için ırkçı pano

15 Temmuz için ırkçı pano 15 Temmuz için ırkçı pano
Bahçelievler Şehit Mehmet Karaaslan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 15 Temmuz şehitleri anma köşesinde yer alan panoda ırkçı ve nefret söylemi içeren ifadeler yer aldı.

Bahçelievler Şehit Mehmet Karaaslan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 15 Temmuz şehitleri anma köşesinde yer alan panoda “Hiçbir aklı başında Kürt asla vatana, bayrağa, millete ihanet etmez. Eğer böyle birileri varsa bilin ki bunlar ya Ermenilerdir ya da dış güçlerin hizmetkârı olan birkaç kandırılmış… Müslüman Kürt bölücü olmaz” şeklinde nefret söylemi içeren ifadeler yer aldı.

Sosyal medyada tepkiye neden olan paylaşım ile ilgili CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan ve CHP Bakırköy Belediyesi Meclis Üyesi Nurhan Çetinkaya okula ziyarette bulundu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüştü.

Selina Doğan konuyla ilgili Agos’a şu bilgiyi verdi:

“Panoda yazanlar nefret söylemini bir hayli aşıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile temasa geçtim, kendisi öyle bir şeyin olmasına izin vermeyeceğini söyledi. Biz panoyu gördüğümüzde Ermenilere yönelik nefret söylemi içeren ifadeler çıkarılmıştı fakat Kürtler ile ilgili bölüm çıkarılmamıştı. Müdür Bey metinde Kürtlere yönelik yapılan nefret söyleminin panodan çıkarılacağını ve bu konu hakkında çalışma yapacağını bize iletti.”Bu haber Ag.....s kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+