​Meksikaʹlı Parlamenterler Ermeni Soykırımı Anıt Kompleksi Tsitsernakaberd ʹi ziyaret etti - Gündem
12 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Անի / Ժամ : Արփող

Gündem :

23 Ekim 2017  

​Meksikaʹlı Parlamenterler Ermeni Soykırımı Anıt Kompleksi Tsitsernakaberd ʹi ziyaret etti

​Meksikaʹlı Parlamenterler Ermeni Soykırımı Anıt Kompleksi Tsitsernakaberd ʹi ziyaret etti ​Meksikaʹlı Parlamenterler Ermeni Soykırımı Anıt Kompleksi Tsitsernakaberd ʹi ziyaret etti
22 Ekimʹde Meksika Parlamentosu Milletvekilleri Blanca Margarita Cuata Domínguez, María Cristina Teresa García Bravo, Carlos Hernández Mirón Ermenistan Ulusal Meclisi Başkan Yardımcısı Eduard Şarmazanov ve milletvekili Margarita Yesayanʹın eşliğinde Ermeni Soykırımı Anıt Kompleksi Tsitsernakaberdʹi ziyaret etti.

Meksikalı Parlamenterler sönmez ateşin yanında çiçek koyarak Ermeni Soykırımıʹnın, kutsal mertebesine yükseltmiş kurbanları anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsünü da ziyaret eden misafirler Ermeni Büyük Yeğernʹi (Soykırım) sergileyen belgeleri ve resimleri baktı ve anı defterine not bıraktı.

Meksika-Ermenistan Dostluk Grubu Başkanı Blanca Margarita Cuata Domínguez şunları yazdı “Bu büyük ülkeyi ziyaret etmek ve dünyada büyük saygı gören bir kahraman milleti ile tanışmak için şeref duyarım. Ben artık Ermenistanʹı seviyorum”.

María Cristina Teresa García Bravo ise “Ermeni halkına sempatimiz ve dayanışmamızı ilan ediyoruz” diye yazdı.,,

Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+