Aktör Dediğin Nedir ki - Kitap Köşesi
24 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Kitap Köşesi :

13 Ekim 2017  

Aktör Dediğin Nedir ki

Aktör Dediğin Nedir ki Aktör Dediğin Nedir ki Kevork Malikyan Kitabı
Diyarbakır’da doğup, önce İstanbul’a, sonra Londra’ya, din eğitiminden oyunculuk okuluna, sahnelere ve setlere taşınmış bir aktör. Kevork Malikyan, mesleğini her şeyin merkezine koydu, öyle yaşadı. Aktör Dediğin Nedir ki, hayat ne getirdiyse cömertlikle ve cesaretle göğüslemenin, kendi yolunu bulmaya çalışmanın, hayatını da sahnenin ve oyunun bir parçası haline getirmenin hikâyesi.

Bu kitap, Gâvur Mahallesi’nin tozlu sokaklarından rahip olması için götürüldüğü okulun sahnesine çıkmak ile dünyanın en önemli sahneleri ve setleri arasındaki zamanı, Malikyan’ın kendine has tarzıyla anlatıyor. Tek kelime İngilizce bilmeden gittiği Londra’da, Rose Bruford College’da eğitim alıp Royal Shakespeare Company’de perdenin açılışına ve kapanışına şahit olmuş birinin okuyucuya özel bir davetiyesidir de aynı zamanda.

Tuğba Esen, kendini kariyer planlarına değil, akıp giden hayata, oyuna adamaktan hiç çekinmemiş, Ermeni kimliğini her zaman cebinde taşımış, kim olduğu kendisine hep “hatırlatılmış” bir aktörü fotoğraflar ve günlüklerin yol göstericiliğindeki bir söyleşiyle anlatıyor.


Kategori Söyleşi
Dili Türkçe
Editör Onur Koçyiğit
Kapak tasarımı Hulusi Nusih Tütüncü
Baskı ve tarih 1. Baskı, Ekim 2017
Sayfa ve boyut 240 sayfa, 15x21
ISBN 9786052100004Bu haber ar.....k kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+