10 yıl aradan sonra Lübnan Ermenilerinin Hükümet Merkez Konseyi`nde temsilcileri olacak - Gündem
19 Mart 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Արեգ / Օր : Անահիտ / Ժամ : Այգ

Gündem :

17 Ağustos 2017  

10 yıl aradan sonra Lübnan Ermenilerinin Hükümet Merkez Konseyi`nde temsilcileri olacak -

10 yıl aradan sonra Lübnan Ermenilerinin Hükümet Merkez Konseyi`nde temsilcileri olacak 10 yıl aradan sonra Lübnan Ermenilerinin Hükümet Merkez Konseyi`nde temsilcileri olacak

Lübnan Ermeni cemaatinin, 10 yıl aradan sonra ilke kez Hükümet Merkez Konseyi genel müfettişi var. Uzun süreli mücadeleden sonra bu göreve Lübnanlı Ermeni, 45 yaşındaki Huri Ter-Sarkisyan atandı.

News.am'e konuşan Huri Ter-Sarkisyan, Ermeni okulunu bitirdikten sonra Fransız Üniversitinde eğitim gördüğünü ve avukat olduğunu anlattı.

Avukat olarak hiç bir zaman çalışmadığını söyleyen Ter-Sarkisyan ''Lübnanlı 4 Ermeni baknaların danışmanı olarak çalışmışım. Hükümet sınavları geçtikten sonra ise Merkez Konseyinde genel müfettişi olarak atandım. Bu görevi eskiden de bir Ermeni üstlenmiş, ancak onun vefatından sonra artık 10 sene oldu Ermeniler atanmıyordu. Ermeni cemaatinin mücadelesinden sonra, görevi ben üstlendim.'' dedi.

Huri Ter-Sarkisyan Ermeni cemaati ile bağlantıda kalmaya devam edeceğini ve bütün ulusal etkinliklere katılacağını söyledi. Lübnan'da yaklaşık 140-165 bin Ermeni yaşıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+