​KGAÖ yeni Genel Sekreteri Ermeni General - Gündem
25 Haziran 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

17 Nisan 2017  

​KGAÖ yeni Genel Sekreteri Ermeni General

​KGAÖ yeni Genel Sekreteri Ermeni General ​KGAÖ yeni Genel Sekreteri Ermeni General
Ermenistan Milli Güvenlik Konseyi Sekreteri General Yuri Khachaturov, Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) Genel Sekreteri görevine atandı.

KGAÖ Genel Sekreter Vekili Valeriy Semerikov konu ile ilgili açıklamalarda bulunurken, Khachaturov’un görevine 2 Mayıs 2017’de başlayacağı bildirdi.

Semerikov “KGAÖ Genel Sekreteri’nin atanma konusu tartışılırken bu göreve Yuri Khachaturov’u atama kararı oybirliğiyle kabul edildi” ifadesini kullandı.

Yuri Khachaturov kimdir?

1952 yılında Gürcistan’da dünyaya gelen Khachaturov, orta okulunu bitirdikten sonra eğitimi önce Tiflis Topçu koleji sonra St Petersburg'daki Kalinin’in ismini taşıyan Topçu akademisinde devam etti.

Sovyet döneminde askerlik kariyerini Belarus, Afganistan’da yapan Khachaturov, Karabağ savaşı sırasında Ermenistan’a döndü ve 1992 yılında bağımsız Ermenistan Savunma Bakanlığı’nda görev aldı.

Ermenistan’a yerleştikten sonra Khachaturov, Ermenistan Savunma Bakan Yardımcısı, Genelkurmay Başkanı, son dönemde ise Ermenistan Milli Güvenlik Konseyi Sekreteri görevlerini üstlemiş.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+