Ermenistan, dünyanın en eski 10 ülke listesinde - Gündem
25 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

27 Mart 2017  

Ermenistan, dünyanın en eski 10 ülke listesinde

Ermenistan, dünyanın en eski 10 ülke listesinde Ermenistan, dünyanın en eski 10 ülke listesinde
Ünlü "The Culture Trip" sayfası, Ermenistan'ı dünyanın en eski 10 ülke listesine dahil etti. Sayfada yer alan makalenin yazarı, Ermenilerin, Yahudiler gibi çok büyük bir Diasporaya sahip olduklarına dikkat çekti. Makalede ayrıca Ermenilerin, 2600 yıldan beri bu ülkeye sahip oldukları, İsadan Önce 6. asırdan beri ise tarihi belgelerde Ermenilerden bahsedilmeye başlandığı kaydedildi.

Yazar, "Ermenistan başkenti Yerevan, İ.Ö. 782 yılında kuruldu. İ.S. 301 tarihinde Hristiyanlığı resmi din olarak kabul ederek ilk devlet olan Ermenistan'ın nüfusunun büyük bir çoğunluğu bugüne kadar Ermeni Apostolik Kilisesinin müminidir" diye yazdı.

Ermeni ile Yahudiler arasında başka bir ortak noktanın da mevcut olduğunu savunan makalede, iki halkın da soykırıma tabi tutulduğu hatırlatıldı.

Dünyanın en eski 10 ülke listesinden Ermenistan dışında Yunanistan, Çin, Portekiz, Fransa, Japonya, İran, San Marino, Etiyopya ve Mısır da yer aldı.

Londra, New York ve Tel Aviv'de temsilcilikleri olan "The Culture Trip" sayfasının, internette 5 milyondan fazla abonesi ve yaklaşık 1.5 milyon takipçisi var.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+