2. Uluslararası Zurna Festivali Sona Erdi - Kültürel Etkinlik
28 Nisan 2017 -    Հակական տոմար - Տարի : 4509 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Սիմ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Kültürel Etkinlik :

11 Eylül 2016  

2. Uluslararası Zurna Festivali Sona Erdi

2. Uluslararası Zurna Festivali Sona Erdi 2. Uluslararası Zurna Festivali Sona Erdi

Muğla`da, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Zurna Festivali Türk ve yabancı ustaların sahneye çıktığı program ile sona erdi.

Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu`nda düzenlenen festivale, Muğla, Aydın, Manisa, Artvin, Erzurum, Kırşehir, Kırklareli, Trabzon, Gaziantep`in yanı sıra Azerbaycan, Ermenistan, Fransa, İngiltere, Bulgaristan ve Yunanistan`dan 17 sanatçı katıldı.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği festivalin 3. gününde, Halil Çokyürekli, Ertan Tekin, Tibet Var, Naci Peri, Ömer Parlak, Tevfik Karalar, Hasan Çakan, Veli Akay, Mesut Külahlı, Metin Öğe, Ömer Altuntaş ile Ermenistan`dan Vardan Hovanissian, Yunanistan`dan Christos Karakostas, Bulgaristan`dan Samir Kurtov, Azerbaycan`dan Shırzad Fataliyev, İngiltere`den Hussein Zahawy ve Fransa`dan Ellenore Fournıau, orkestra eşliğinde Türkiye ve dünyadan eserler yorumladı.

Sanatçılardan bazılarının seslendirdiği "Dostluk Türküsü" ile başlayan programda, izleyiciler eserlere eşlik ederek eğlendi.

Bulgar sanatçı Kurtov ile Yunan sanatçı Karakostas, aynı sahneyi paylaştıkları programda seslendirdikleri türküler ile büyük beğeni topladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Uluslararası Zurna Festivali ile bir ilki gerçekleştirdiklerini ve festivalin ileriki yıllarda daha da kapsamlı hale getirileceğini bildirdi.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  • 2007
  • 2002

Anket Tüm Anketler

+