Almanya’da «Ermenistan Kültür Günleri»: 19 Ağustos-6 Kasım 2016 - Kültürel Etkinlik
16 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Հրակաթն

Kültürel Etkinlik :

16 Ağustos 2016  

Almanya’da «Ermenistan Kültür Günleri»: 19 Ağustos-6 Kasım 2016 -

Almanya’da «Ermenistan Kültür Günleri»: 19 Ağustos-6 Kasım 2016 Almanya’da «Ermenistan Kültür Günleri»: 19 Ağustos-6 Kasım 2016

1988 yılından bu yana Ermenistan Kültür Bakanlığı, Eğitim ve Bilim bakanlığıyla Almanya’nın Saksonya-Anhalt Bölgesi Kültür-Eğitim Bakanlığı arasında Bilim-Eğitim ve Kültür alanlarında Üçlü Ortak Anlayış Memorandumu çerçevesinde aktif işbirliği gerçekleştirilmekte.

Bu çerçevede Ermenistan’da 2005, 2007, 2009 ve 2015 yıllarınmda Alman Kültürü Günleri; Almanya’da ise 2004 ve 2014’te Ermenistan Kültür Günleri düzenlendi. 2014’te yapılan etkinlikte bir sonraki etkinliğin Berlin Avrupa Kültürleri Müzesinde yapılması kararlaştırıldı.

Ermenistan’ın Berlin Büyükelçiliği desteğindeki Ermenistan Kültür Günleri 19 Ağustos-6 Kasım tarihlerinde düzenlenecektir. 19 Ağustos’ta Berlin Avrupa Kültürleri Müzesindeki açılış etkinliğinde Müze Gn. Direktörü Michael Eisenhauer, Ermenistan Büyükelçisi Aşot Smbatyan ve Müze Md. Elizabeth Titmaier birer konuşma yapacaklar. Resmi açılış töreni sonrasında «Mikael Voskanyan ve arkadaşları»nın etno-jazz konseri düzenlenecek.

Ermenistan Kültür Günleri çerçevesinde Erol Gurian’ın «Terra ARMENIA: Hayal Mekanlarına Bakış» sergisi, S. Parajanov hayatı ve eserlerine yönelik akşam, film gösterimi, Ermenistan’ın bağımsızlığının 25. Yılı çerçevesinde Tigran Hekekyan yönetimindeki «Ermenistan Küçük İcracılar» Korosunu Berlin Filarmoni Salonunda konseri vb. etkinlikler yer almakta.

2011 yılından bu yana Baden-Württenberg eyaleti Stuttgart kentinde her yıl «Ermeni Kültürü Günleri» düzenlendiğini de kaydedelim.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+