Hristiyan cemaatlerinden çifte pankartlı bayram kutlaması - Gündem
20 Ekim 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Սահմի / Օր : Արագած / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

29 Ekim 2012  

Hristiyan cemaatlerinden çifte pankartlı bayram kutlaması

Hristiyan cemaatlerinden çifte pankartlı bayram kutlaması Hristiyan cemaatlerinden çifte pankartlı bayram kutlaması

Hatay`ın İskenderun ilçesindeki Hristiyan cemaatleri, kilise önlerine astıkları pankartlarla Kurban Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`nı kutladı.

İskenderun şehir merkezinde bulunan Ortodoks Kilisesi ile geçen yıl Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilerek ibadete açılan Süryani Katolik Kilisesi yöneticileri, hoşgörü kenti olan İskenderun’da kiliselerine astıkları pankartlarla İslam âleminin Kurban Bayramı`nı kutladı. İskenderun Süryani Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Demirci, “Kilise ibadete açılması ile birlikte bizler de 2 yıldan bu yana kilise girişine astığımız pankartla İskenderun halkının bayramını kutluyoruz. İskenderun hoşgörü kenti. Yıllardır burada insanlar barış ve huzur içerisinde yaşıyorlar.” dedi. Katolik Kilisesi Papazı Dimitri Yıldırım da astıkları pankartla İskenderun’da barış hoşgörü ve kardeşliğin pekişmesine vesile olduklarına vurgu yaptı

http://www.timeturk.com/tr/2012/10/24/hristiyan-cemaatlerinden-cifte-pankartli-bayram-kutlamasi.htmlBu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+