Yeni Akit bu sefer de Rakel Dink`i hedef gösteriyor - Gündem
20 Ekim 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Սահմի / Օր : Արագած / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

26 Temmuz 2012  

Yeni Akit bu sefer de Rakel Dink`i hedef gösteriyor

Yeni Akit bu sefer de Rakel Dink`i hedef gösteriyor Yeni Akit bu sefer de Rakel Dink`i hedef gösteriyor

Yeni Akit gazetesi, Uludere ziyareti sırasındaki ifadelerini çarpıtarak Rakel Dink`i hedef gösteriyor. Daha önce gazeteci, yazar ve aydınları hedef göstermesi, ırkçı söylemleri ve en son Ali Bayramoğlu`nu hedef alarak nefret dolu haberleriyle gündeme gelen gazete, "Rakel Dink`ten bölücülük" şeklinde manşet attı.

Yeni Akit Gazetesi bu sefer de Uludere Katliamı’nda yaşamını yitirenlerin ailelerini ziyarete giden Rakel Dink’i hedef gösterdi.

Yeni Akit, Uludere ziyareti sırasında devletin Türkiye’de yaşayan halkalara karşı işlediği suçlara ve Kürtlerin anadilde eğitim hakkına değinen Dink’i, büyük puntolarla attığı başlıkla “bölücü” olarak tanımlayarak hedef gösterdi.

Yeni Akit`in, “Rakel Dink’ten bölücülük” manşetiyle verdiği habere, Rakel Dink’in, “İstanbul’da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in eşi” olduğu hatırlatarak başlanılıyor. Daha sonra Rakel Dink’in Uludere ziyareti hedefe alınarak, “Kaçakçılık yaptıkları ortaya çıkan vatandaşların ailelerini ziyaret eden Dink’ten taziyede bulunması beklenirken, o siyasi propaganda ve buram buram bölücülük kokan ifadelerle yine Türkiye’ye saldırdı” deniliyor.

Rakel Dink’in sözleri için haberde, “Dink, 1915’te de Ermenilerin katledildiğini savunurken, köylülere ‘anadilde eğitim almalısınız’ gazı verdi ve devlete de ‘ya tüm haklarını vereceksin ya da böleceksin’ mesajı yolladı” şeklinde çirkin ifadeler kullanılıyor.

`Nefret söylemi` içerikli haberleri takip eden Nefretsöylemi.org bu haberi şu cümleyle yorumladı; "Gazete, Kürt haklarını savunan Dink’i “bölücü” şeklinde tanımlayarak tüm insan hakları savunucularını ve haklarını talep eden Kürtleri de Türk düşmanı olarak gösteriyor."Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+