Ermeni Rapsodisi» filmi Birleşik Krallık Sheffield Doc/Fest 2013 Festivalinde gösterilecek - Gündem
21 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

18 Temmuz 2012  

Ermeni Rapsodisi» filmi Birleşik Krallık Sheffield Doc/Fest 2013 Festivalinde gösterilecek

Ermeni Rapsodisi» filmi Birleşik Krallık Sheffield Doc/Fest 2013 Festivalinde gösterilecek Ermeni Rapsodisi» filmi Birleşik Krallık Sheffield Doc/Fest 2013 Festivalinde gösterilecek

9. Uluslararası Erivan Altın Kayısı Film Festivali ″Ermeni Panoraması″ kategoisinde «Ermeni Rapsodisi» filmi British Council özel ödülünü kazandı. Ermenistan’a ilişkin Diasporalı gençlerin filmi Birleşik Krallık Sheffield Doc/Fest 2013 Festivalinde gösterilecek.

Belgesel filmlerin tanınmış festivallerinden biri olan ve 1994’ten bu yana düzenlenen Sheffield Doc/Fest 2013 Festivalinde sadece filmler gösterilmemekte, festival aynı zamanda eğitsel ve işbirliği yönünde bir uluslararası platform niteliğini de taşımakta.

«Ermeni Rapsodisi» belgesel filmi Brezilya’yı temsil eden 3 Ermeni rejisörün ortak çalışması. Kasiana Ter-Harutyunyan, Sezar Kananyan ve Gari Kananyan’în ilk uzun metrajlı film çalışması. Kasiana Ter-Harutyunyan ″Folha de Sao Paulo″ Sarafina dergisinin foto-muhabiri. Sezar Kananyan 2010 yılında kendi «Filmdesign» film şirketini kurdu, Gari Kananyan’sa halihazırda ikinci film projesi üzerinde çalışmakta.

British Council proje koordinatörü Narek Tovmasyan filmi ″Diasporalı Ermei gençler Ermenistan’ı kendi zengin renk gamasıyla yansıtmada başarılı oldular″ demekte.

9. Uluslararası Erivan Altın Kayısı Film Festivalinde «En iyi Emeni Belgesel filmi» ödülünü de kazanan filmi rejisörler kahramanlalarının birbirine karışıp ortak bir Ermenistan tarihi yarattıkları bir ″yol″ filmi olarak nitelendirmekteler.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+