Lamberto Zannier: Ermenistan AGİT’in aktif bir üyesidir - Gündem
22 Kasım 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Տրե / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Բաւական

Gündem :

13 Temmuz 2012  

Lamberto Zannier: Ermenistan AGİT’in aktif bir üyesidir

Lamberto Zannier: Ermenistan AGİT’in aktif bir üyesidir Lamberto Zannier: Ermenistan AGİT’in aktif bir üyesidir

Ermenistan AGİT’in aktif bir üyesidir. Açıklama bugün 12 Temmuz’da Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan’la ortak basın toplantısı esnasında AGİT Gn. Sekreteri Lamboerto Zannier’den geldi.

AGİT Gn. Sekreteri olarak bunun ilk Ermenistan ziyareti olduğunu belirten Zannier, daha önce Erivan’da bulunduğunu ifade etti. Zannier’in ifadesiyle teşkilata 20 yıllık üyelik ve Erivan’da 10 yılı aşkın bir süre AGİT ofisinin varlığı esnasında reformlara destek, toplumun demokratisazyonu ve çevre alanındaki projeler olmak üzere birçok doğrultuda çalışmalar gerçekleştirildi.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, AGİT Gn. Sekreterliği görevi için Ermeni tarafının Lamberto Zannier’in adaylığını desteklediğini belirtti ve benzeri deneyimli bir diplomatın teşkilatın gelişimi işine katkısının olacağı umudunu kaydetti. ″AGİT Vancouver’dan Vladivostok’a kadar olan alanda önemli bir rol oynamakta″ diyen Nalbandyan, sözlerinin devamında Ermenistan’ın, Teşkilatın verimlilik ve itibarının artmasına destek olarak, AGİT faaliyetlerinin 3 doğrultusunda önemli katkıları olduğunu ifade etti.

Bakan, basın toplantısı öncesi görüşme esnasında değelendirilen konular arasında Karabağ sorununun çözüm sürecinin olduğunu belirtti. Taraflar, Karabağ sorununun barışçıl çözümünün alternatifi olmadığını ve toplumun barışa hazırlanması gerektiğinin altını çizdiler.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+