Altın Kayısı 2012: Ermeni-Türk Sinema Platformu» çalışmalarına başladı - Gündem
20 Ekim 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Սահմի / Օր : Արագած / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

12 Temmuz 2012  

Altın Kayısı 2012: Ermeni-Türk Sinema Platformu» çalışmalarına başladı

Altın Kayısı 2012: Ermeni-Türk Sinema Platformu» çalışmalarına başladı Altın Kayısı 2012: Ermeni-Türk Sinema Platformu» çalışmalarına başladı

Erivan’da devam eden 9. Uluslararası Erivan «Altın Kayısı»Film Festivali çeçevesinde 9 Temmuz’da «Ermeni-Türk Sinema Platformu» çalışmalarına başladı; bu çalışmalar 11 Temmuz’a kadar devam edecek.

″Bu benim en sevdiğim proje″ diyen «Altın Kayısı» Film Festivali Direktörü ve kurucusu Harutyun Haçatryan, projeyi en dostane, iyi ve güzel proje oarak kabul ettiğini ifade etti. Haçatryan, kendisinin dünyada sorunlar olmadığını sanacak kadar saf olmadığını, ancak sinema sanatının her tip kapıyı açabileceğine inandığını belirterek ″Ben burada Türkiye’den arkadaşlarımı selamlamaktan ötürü sevinçliyim. Ben onların hepsini de seviyorum″ dedi.

Projenin Türkiye ayağının koordinatörü Çiğdem Meter, son yıllarda gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin bilgi verdi ve daha 5 yıl önce benzeri bir projeyi düşünmenin hayal olduğunu, bugünse ortak filmler çekildiğini belirtti.

«Ermeni-Türk Sinema Platformu» ilk kez 2009 yılında İstanbul Sinema Festivalinde tanıtılarak hayata geçirildi. Platform çerçevesinde 2011’de Erivan’da 5 film gösterildi. Bu yıl 4 film seçildi, kazanana 10 bin dolar maddi ödül var.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+