Ermeni nakliyeci: Trabzon, Poti’yle kıyaslandığında daha önde gelmekte - Gündem
23 Kasım 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Տրե / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

12 Temmuz 2012  

Ermeni nakliyeci: Trabzon, Poti’yle kıyaslandığında daha önde gelmekte

Ermeni nakliyeci: Trabzon, Poti’yle kıyaslandığında daha önde gelmekte Ermeni nakliyeci: Trabzon, Poti’yle kıyaslandığında daha önde gelmekte

Yukarı Lars kapalıysa tırları Poti yerine Trabzon’dan ulaştırak daha elverişli. Görüş NEWS.am muhabirine açıklamada bulunan Türkiye üzerinden Ermenistan’a mal nakli gerçekleştiren «Megatrans» firması Gn. Direktörü Gagik Aleksanyan’dan geldi.

Türk medyasının verdiği habere göre; Trabzon limanı işletne müdürü Muzaffer Ermiş “Hükümetin izin vermesi halinde, biz hazırız. Ermenistan ihracat-ithalatını buradan kolayca yapabilir. Ermenistan’ın 7,5 milyon dolarlık ticareti Trabzon için müthiş bir olay olur… Ermenistan’la ortaya çıkabilecek bir ticari gelişmeye her şekilde hazırız” açıklamasında bulundu.

Aleksanyan, Trabzon’dan Ermenistan’a lşimdi de yğklerin geldiğini, ancak bunların Ermeni tırlarıyla olmadığını belirterek ″ Türkiye araçlarımızın çalışmasına izin verirse, biz kesinlikle kazanırız. Ne kadar olduğunu tabbi ki söyleyemem, çünkü tek tek hesap yapmıyoruz. Ancak bizim kazanacağımızı kesinlikle söyleyebilirim″ dedi.

Nakliyatçının ifadesiyle Poti’ye kıyasla Trabzon’dan yük nakli daha ucuz ″Trabzon’daki yük gemilerinin fiyatı Yukarı Lars kapalı olduğu durumlarda Poti’ye nazaran birkaç kat daha düşük. Aksi takdirde tabii ki karadan nakliyat tabii ki daha elverişli. Ancak Yukarı Lars kışın kapalıyken, deniz yolunu kullanmak durumunda olduğumuzdan, bu halde daha elverişli güzergah Trabzon″ dedi.

NEWS.am muhabirine açıklamada bulunan «Flesh» firması Gn. Md. yard. Muşeğ Elçyan ″Güzergah otomobillerle nakliyat için elverişli, ancak daha büyük yük örneğin petrol ürünleri için yol, demiryolunun olmamasından ötürü verimli değil″ dedi.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+