Ağrı Dağı`na Ermeni bayrağı! - Gündem
17 Ekim 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Սահմի / Օր : Ասակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

09 Temmuz 2012  

Ağrı Dağı`na Ermeni bayrağı!

Ağrı Dağı`na Ermeni bayrağı! Ağrı Dağı`na Ermeni bayrağı!

Ermeni asıllı Fransızlar bu sene yine Ağrı dağına tırmanarak Ermeni bayrağı açtılar.Güncelleme:09 Temmuz 2012 08:11
Ermeni sitesi Armenews internet sitesinde çıkan habere göre Fransa`da yaşayan bir grup Ermeni Ağrı dağına tırmanarak Ermeni bayrağı açtı.

Habere göre; İsimleri Tarpinian ve Carina Grigorian olan 26 yaşındaki iki Ermeni kız, yanlarında erkek arkadaşları ve birde amcalarıyla Ağrı`nın fethine çıkmış. Fransa`dan gelirken “aman sakın Ermeni olduğunuzu kimseye söylemeyin” tavsiyeleri verilen grup, İstanbul’da korktukları başlarına gelmeyince çok şaşırmışlar ve çok memnun olmuşlar.

“İstanbul’da gördüğümüz muamele Fransa`da gördüğümüz muameleden daha iyiydi” diyen acemi dağcı grup İstanbul’dan Van`a uçakla gitmiş. Van`da anlaştıkları bir kılavuz ile Ağrı`ya çıkan grup, hedeflerine 5 gün öngördükleri halde 3 günde ulaşmış. Ağrı dağının tepesine vardıklarında Ermenistan bayrağını unuttuklarını fark eden Ermeniler çareyi t-shortlarını birbirine dikmekte bulmuş. T-Shortlardan diktikleri Ermenistan ve Fransız bayrakları ile Ağrı`nın zirvesinde “bu dağ bizim” diyerek poz veren grup, Hiçbir güçlükle karşılaşmadan yaşadıkları Fransa`ya geri dönmüş.

http://haber.mynet.com/agri-dagina-ermeni-bayragi-640013-guncel/Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+