Kültür ve Yaşam Müzesi Kuruluyor - Gündem
18 Kasım 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Տրե / Օր : Մասիս / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

08 Temmuz 2012  

Kültür ve Yaşam Müzesi Kuruluyor

Kültür ve Yaşam Müzesi Kuruluyor Kültür ve Yaşam Müzesi Kuruluyor

Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı,”Bölgenin 200 yıllık yaşamını anlatan etnografik eserlerin sergileneceği müzenin ilçeye kurulacağını” söyledi.

Avcı, beraberinde Resim-Sanat Tarihi Öğretmeni Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Kılıç’la, İlçeye bağlı Derinçay köyünde dedesinden kalan 200 yıllık eşyaları biraraya getirerek evinde sergileyen Muhtar Hasan Okutan’nı ziyaret etti.

Bölge insanının yaşamını anlatan eserlerin kendisini heyecanlandırdığını ifade eden Avcı, şunları kaydetti:

“İlçenin en uzak köylerinden birisi olan Derinçay köyünde birbirinden değerli eserleri görmek çok güzel. 117 yaşında ölen dedesinden kalan eşyaları saklayan ve evinin çatı katını adeta büyük bir müzeye çeviren muhtarı tebrik ediyorum. Bu eserleri n korunması ve başkalarının görmesini bizleri mutlu eder, turizme ise önemli katkı sağlar inancındayım. Gerçekleştirmek istediğimiz müzede insanımızın kültür ve yaşam şeklini cansız mankenlerle anlatılarak bu eserleri sergilemeyi arzu ediyor, Ordu merkez veya Çambaşı Yaylası Kayak Tesisi içersine kurulacak müzede ziyaretçiler bu eserleri görebilecek” dedi.

Resim-Sanat Tarihi Öğretmeni Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Kılıç, ise kurulacak müzenin zengin ve büyük olacağını, Ermeni ve Rum döneminde yapılan işlemeli bakır kapların ziyaretçilerden ilgi göreceğini kaydetti.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+