Erivan’da «Sınır Tanımayan Sinema Muhabirliği» Programı başladı - Gündem
22 Kasım 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Տրե / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Բաւական

Gündem :

06 Temmuz 2012  

Erivan’da «Sınır Tanımayan Sinema Muhabirliği» Programı başladı

Erivan’da «Sınır Tanımayan Sinema Muhabirliği» Programı başladı Erivan’da «Sınır Tanımayan Sinema Muhabirliği» Programı başladı

Altın Kayısı 9. Uluslararası Erivan Film Festivali çerçevesinde bugün 5 Temmuz’da «Sınır Tanımayan Sinema Muhabirliği» Programı başladı.

«Sınır Tanımayan Rejisörler» AB Doğu Ortaklığı Programı, Altın Kayısı Uluslararası Film Festivali çeçevesinde, Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Belarusya,Moldova ve Ukraynalı sinema muhabirleri ve gazetecilik öğrencileri için «Sınır Tanımayan Sinema Muhabirliği» seminelerini gerçekleştirmekte.

Festival Basın Servisinden verilen bilgiye göre; seminerler AB Doğu Ortaklığı Programı finansmanı katkılarıyla gerçekleştirilmekte.

Doğu Ortaklığı üyesi ülkeler film rejisörleri için öngörülen AB desteğinde «Sınır Tanımayan Rejisörler» yeni programı «Altın Kayısı Film Gelişim Fonu» aracılığıyla AB desteğinde gerçekleştirilmekte.

Program; partnörler MAIA (İtalya), INTERFILM (Ukrayna), CINEMA ART CENTER PROMETHEUS (Gürcistan), INTERNEWS’le (Ermenistan) ortaklaşa bir dizi seminer ve kurslar düzenleyecek; Ermenistan, Gürcistan, Belarusya, Moldova, Ukrayna, Azerbaycan’da yaşayan rejisörler için Internet çerçevesinde on-line olanaklar sağlayacak.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+