EUK üyesi: Ermeni-Türk sınırının açılması Sonbahar’da bir numaralı soruna dönüşür - Gündem
22 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

04 Temmuz 2012  

EUK üyesi: Ermeni-Türk sınırının açılması Sonbahar’da bir numaralı soruna dönüşür

EUK üyesi: Ermeni-Türk sınırının açılması Sonbahar’da bir numaralı soruna dönüşür EUK üyesi: Ermeni-Türk sınırının açılması Sonbahar’da bir numaralı soruna dönüşür

Ermeni Ulusal Kongresi (EUK) hareketi, hem iç hem de dış yeniden yapılanmalardanhareket ederek yeni bir kalifikasyonla ileriye hareket edecek. Açıklama bugün 2 Temmuzda düzenlenen basın toplantısında EUK Meclis Grup sekreteri, Emeni Ulusa Hareketi İdare Kurulu Bşk. Aram Manukyan’dan geldi.

Manukyan’ın ifadesiyle zamlar, dış göç, yolsuzluklardaki devasa atış, vergilerin toplanamaması, bütçenin bedbaht durumu, artan dolar kur değeri iç sorunlar arasında yer almakta. Dış sorunlara ilişkin olarak EUK üyesi, özellikle Dağlık Karabağ sorununun da sıkıca bağlı olduğu Ermeni-Türk sınırına ilişkin bölgesel gelişmelerin Sonbaharda hızlı bir ivme kazanacağını kaydetti.

Manukyan ″Suriye ve İran’daki olaylar da yer almakta. Bölgede tansiyon artıyor, tüm yoğun noktalar kızışmakta ve doğal olarak Ermenistan oluşan durumda manevra yapamaz″ dedi.

Milletvekili Ermenistan’ın, seçilmemiş iktidarının düş güçlere borçu olduğunu belirterek ″Seçilmemek onlar için avanstı, ki bunu iade etmeliler. Ben önümüzdeki birkaç ay esnasında bu iade sürecinin başlaması gerektiğini sanıyorum″ dedi.

Manukyan birkaç ay önce AB’nin seçimlerin normal geçmesi durumunda Ermenistan’a finansal yardım tahsis edeceğini belirtti aktardı, ki bu Aram Manukyan’a göre olmadı, sonuç olarak, Ermeni-Türk sınırı meselesi bir numaralı meseleye dönüşecek, Ermenistan Dağlık Karabağ sorununun da içinde yer aldığı avansı iade etmeli.

Aram Manukyan, Avrupa’ya en kısa yol olduğundan kendilerinin sınırın açılmasına taraf olduklarını, ancak bütün bunların siyasi ticaret sonucunda gerçekleşmesine taraf olmadıklarını belirtti. Manukyan bu ticari alışveriş masasına Ermenistan tarafından kurtarılmış topraklardan çıkarılması ve diğer taraftan Soykırım meselesinin konmuş olduğu endişesini ifade ettiBu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+