Hamahaygagan oyunları toplantısı 26 Mart Ctesi günü Viyana da toplandı. - Gündem
24 Haziran 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

31 Mayıs 2012  

Hamahaygagan oyunları toplantısı 26 Mart Ctesi günü Viyana da toplandı.

Hamahaygagan oyunları toplantısı 26 Mart Ctesi günü Viyana da toplandı. Hamahaygagan oyunları toplantısı 26 Mart Ctesi günü Viyana da toplandı.

Toplantı Viyana Ermenistan konsoloslugu himayesinde Konsolos Arman Kirakossian ın riyasetinde ve Hamahaygagan Oyunları başkan yardımcısı Albert Boyajıyan ın başkanlığında yapıldı.Toplantıya yaklaşık 16 üye katılırken Istanbul adına Kazaros Unan ve Meline Kovan da toplantıda hazır bulundular.
İlk olarak Rouben Khorenian a (Tahran) fahri üye beratı takdim edildi.
Daha sonra yapılması planlanan Kış oyunları için çeşitli fikir alışverişlerinde bulunuldu.
Hamahaygagan oyunlarına yeni katılması planlanan beach volley bransı tum uyelerin oybırlıgı ıle kabul edildi.Ayrıca Atletizm bransında Üçadım Atlama,Cirit Atma,Disk Atma, 4*400 metre de ilk oyunlarda yer alacak.

Bundan sonraki ilk toplantının da Kıbrıs da yapılması kararlaştırıldı.

Toplantı sonunda tüm üyeler misafirler ile birlikte Viyana da bulunan Mhitaryan Manastırı nı ziyaret ettiler.Burada yaılan gezi sonrası hep beraber yemek yenildi.Yemek sırasında Istanbul heyeti Başkanı Kazaros Unan tarafından Konsolos Arman Kirakossian ,Viyana Hamahaygagan oyunları Başkanı Sebuh baghdoyan ve Mhitaryan Manastırı Başrahibi hayr Bogos a Istanbul heyeti adına plaketler sunulduBu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+