Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, Ermeni Cemaatini Ziyaret Etti - Gündem
24 Haziran 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

31 Mayıs 2012  

Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, Ermeni Cemaatini Ziyaret Etti

Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, Ermeni Cemaatini Ziyaret Etti Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, Ermeni Cemaatini Ziyaret Etti

Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Köln`de Almanya Ermeni Kilisesi Ruhani Lideri Başpiskopos Karekin Bekçiyan`ı ziyaret etti.

HERKES BİZİM VATANDAŞIMIZ

Ziyarette Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu şunları söyledi:

`Şu veya bu cemaat fark etmez. Alevi, Sünni, Ermeni, inanan, inanmayan hepsi benim. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesle yakından ilgilenmekteyiz. Artık dünyanın değiştiği gerçeğini de kabul etmemiz gerekiyor. Bazı acılar var. Herkesin herkese söyleyeceği bir şeyler var. Dolayısıyla bizim gelecek nesillere bakmamız lazım. Doğu kiliseleri Hz. İsa`nın özüne daha yakın. Süryani kilisesindeki arkadaşlara, onların bize Hz.İsa`dan direkt bağ olduklarını söylüyorum. `Diliniz onun dili, kitabınız onun yazısı` diyorum. Onun için Doğu kiliselerinin yaşaması gerekiyor. Sizi gördüğüm zaman Hz. İsa ile karşılaşıyormuşuz gibi oluyor. Siz de bu zenginliği yaşatıyorsunuz ve bu zenginlik hepimize ait.`

KİLİSELERLE İLGİLİ GELİŞMELER SEVİNDİRİCİ

Başpiskopos Karekin Bekçiyan ise Türkiye`de Ermeni kiliseleri ile ilgili gelişmelerin kendilerini memnun ettiğini belirterek, `Bizim Almanya`da 15 cemaatimiz var. Bunlar bize bağlı. Köln ve çevresinde cemaatimiz yaklaşık 4 bin kişi. Almanya genelinde ise 40 bin civarında. Ziyaretiniz bizleri sevindirdi` diye konuştu.

Karekin Bekçiyan, Karslıoğlu`na `Kartpostallarla Ermeniler` adlı bir kitap hediye ettiBu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+