Ermeni Lisesi`nde de tablet eğitim - Gündem
16 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

09 Şubat 2012  

Ermeni Lisesi`nde de tablet eğitim

Ermeni Lisesi`nde de tablet eğitim Ermeni Lisesi`nde de tablet eğitim

Tablet’li eğitimde 52 ‘pilot’ arasına Ermeni Lisesi de girdi

Hürriyet`ten Nuran Çakmakçı`nın haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ikinci yarı yılda başlattığı Fatih Projesi’nin pilot uygulamasında şimdilik 52 okul var.

Bunların arasındaki tek azınlık okulu ise Özel Eseyan Ermeni Lisesi. Türkiye`de tabletine kavuşan tek azınlık okulunun öğrencileri de öğretmenleri de mutlu.

Coğrafya öğretmeni Zafer Kurtar, sis ve yağmur oluşumunu akıllı tahtada anlatırken, öğrenciler de aynı bölümleri tabletlerinden takip edip not alıyorlardı. Sıraların üzerinde ne kitap, ne defter, ne de kalem vardı. Okulda artık 9’uncu sınıfta eğitim alan 45 öğrenci ile onlara eğitim veren 32 öğretmen tabletleriyle derse giriyor. Birkaç öğrencinin tabletinde sorun çıkmış ama Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri hemen yedeklerini dağıtmış. Şifresi açılmayanlar içinse Bakanlıktan yeni şifreler istenmiş. Okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin ‘tablet’li eğitim izlenimleri şöyle:

Satenik Nişan (Müdür): Pilot olarak kabul edildiğimiz için çok mutluyum. Ama biraz da sorumluluk yüklendik. Hem biz hem öğrencilerimiz çok heyecanlandı. Bu bizim için büyük şans. İnşallah bu çağdaş eğitim modeli ile öğrencilerimizin ilgisi, motivasyonu daha da artar.

Zafer Kurter (Coğrafya öğretmeni): Derse başladığım andan itibaren öğrenciler çok ilgiliydi. Dersi daha hızlı anlatıyorum. Daha çok görsellerden yararlanıyorum.

Melodi Karagözyan (Öğrenci): Ders şimdilik çok güzel. Notları tablette alabiliyoruz. Artık çok kitap taşımaya gerek yok.

Tanya Meşebülen (Öğrenci): Teknoloji ile içiçe olduk. Kitaptan daha zevkli. Dersi daha iyi takip edebiliyorum. Çok eğleneceli.

Dağıtılan tabletlerde ders kitapları, z-Kitap (zenginleştirilmiş elektronik kitap) olarak yüklü olacak. Tabletlere yazı yazılabiliyor. Ancak defterin kaldırılması söz konusu değil. Öğrenci defterine de ödevlerini yapabilecek.

Öğrenciler ister evdeki basılı kitapları üzerinden isterlerse tabletlerinden ödevlerini yapabilecek.

İçerikler ve uygulamalar off-line (internetsiz) olarak da cihazlarda çalışabiliyor.

http://www.kazete.com.tr/ermeni-lisesinde-de-tablet-egitim_20326.htmBu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+