Kardeş Türküler, “Çocuk (H)Aklı” Albümünü İlk Kez Enka’da Arto Tunçboyacıyan İle Seslendirdi! - Haber Arşivi 2001-2011
22 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Շանթակող

Haber Arşivi 2001-2011 :

27 Haziran 2011  

Kardeş Türküler, “Çocuk (H)Aklı” Albümünü İlk Kez Enka’da Arto Tunçboyacıyan İle Seslendirdi!

Kardeş Türküler, “Çocuk (H)Aklı” Albümünü İlk Kez Enka’da Arto Tunçboyacıyan İle Seslendirdi!

Sanatı açıkhavaya taşıyan ENKA Kültür Sanat 23. Yıl Yaz Etkinlikleri; Kardeş Türküler ve Arto Tunçboyacıyan'ın bir araya geldiği çok özel bir konsere ev sahipliği yaptı!

24 Haziran 2011, Cuma akşamı gerçekleşen konserde; Kardeş Türküler, Arto Tunçboyacıyan ile birlikte, yeni albümleri "Çocuk (H)aklı"dan şarkılarla zenginleştirdikleri repertuarlarını ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu'nda dinleyicilerine sundu! Konserin sonunda, açıkhavayı dolduran seyircilerin tezahüratlarıyla "Kara Üzüm Habbesi" türküsünü söyleyen Kardeş Türküler'e, sahneye inip, halay çeken seyirciler eşlik etti.

Kardeş Türküler ve Arto Tunçboyacıyan; ENKA sahnesinde bir araya geldikleri konserde; türkü yorumlarının yanı sıra, çok sayıda yeni beste çalışmasını da müzikseverlere sundular. Çocuk aklının saflığı, masumiyeti ve cesaretiyle yapılan şarkılarla bu coğrafyanın farklı dillerini, farklı kültürlerini buluşturan konserde; acıların değil, çocukların özgürce büyüdüğü barış dolu bir hayattan yana sesler yükseldi.

Yirmi yıldır, Türkiye coğrafyasının farklı dillerini ve müziklerini sunarak barış ve bir arada yaşama çağrısını sürdüren Kardeş Türküler, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu bünyesinde yer alıyor. Halkların kardeşliğine, müzikal bir çerçeveden vurgu yapan topluluk; Anadolu, Trakya ve Mezopotamya halk şarkılarını, kendi kültürel bağlamlarını dikkate alarak, orijinal dilleriyle yorumlamaya çalışırken, çok kültürlü bir coğrafyada kardeşlik içinde bir arada yaşama umudunu dile getiriyor.

Anadolu kökenli bir Ermeni olan Arto Tunçboyacıyan ise yeteneğini ve özgür ruhunu, modern jazz ve geleneksel seslerin çeşitli harmanlarıyla duyurmaya devam ediyor.

Yeni yaşam tasarısı üzerine fikirlerin ENKA'da sahneye çıktığı konser, müzikseverlerden yoğun ilgi gördü.
Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+