​Brad Sherman: Ermeni Soykrımı`nı oy çoğunluğuyla tanıma zamanı geldi - Gündem
20 Kasım 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Տրե / Օր : Արագած / Ժամ : Արփող

Gündem :

18 Ekim 2019  

​Brad Sherman: Ermeni Soykrımı`nı oy çoğunluğuyla tanıma zamanı geldi

​Brad Sherman: Ermeni Soykrımı`nı oy çoğunluğuyla tanıma zamanı geldi ​Brad Sherman: Ermeni Soykrımı`nı oy çoğunluğuyla tanıma zamanı geldi
Suriye’den ABD güçlerinin çıkarılmasına dair kararın görüşülmesinde konuşan ABD Kongre üyesi Brad Sherman, ABD’nin Türkiye politikasının değiştirme zamanının geldiğini dile getirdi.

Sherman’a göre ABD, 1940’lı yıllardan beri NATO üyesi olduğundan dolayı Türkiye’yi korudu. Türkiye’yi onyıllar boyunca Sovyetler Birliği’ne karşı koruduklarını ve yıkılmaktan kurtardıklarını kaydeden Kongre üyesi, son 20 yılda ise ABD’nin Türkiye politikasının kendileri için özellikle onur kırıcı olduğunu ifade etti.

ABD’nin, Ankara örneğiyle Ermeni Soykırımı’nı tanımadığına dikkat çeken Sherman, “Böyle yaparak biz, genellikle hakikat ve onura dayalı dış politika sürdürdüklerimize rağmen, sessiz kalarak ve gizleyerek kendi kendimizi küçük düşürdük. Burada, Temsilciler Meclisinde oy çoğunluğuyla Ermeni Soykırımı’nı tanıma zamanı geldi. Türkiye ile ilişkilerimizde bizim için şeref kırıcı olan bu duruma son verme zamanı geldi” dedi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+