​Ermenistan Cumhurbaşkanı: Erdoğan`a yaptığım çağrı bir siyasi açıklama değildi - Gündem
21 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

09 Kasım 2018  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı: Erdoğan`a yaptığım çağrı bir siyasi açıklama değildi

​Ermenistan Cumhurbaşkanı: Erdoğan`a yaptığım çağrı bir siyasi açıklama değildi ​Ermenistan Cumhurbaşkanı: Erdoğan`a yaptığım çağrı bir siyasi açıklama değildi
Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Ermenistan–Türkiye ilişkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sarkisyan’ın, daha önce Erdoğan’a hitaben bir açıklama yaptığını hatırlatan gazeteciler, bu tür açıklamaların, iki ülke arasında normalleşme sürecinin canlandırılmasına yönelik yeni adımların beklenebileceği anlamına gelip gelmediğini sordu.

Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Erdoğan’a hitaben yaptığı açıklamanın bir siyasi açıklama olmadığını ve sadece “Şuanda karşınızda Recep Tayyip Erdoğan bulunsaydı ona ne diyecektiniz?” şeklindeki bir soruya, bir Ermeni olarak verdiği cevap olduğunu kaydetti.

Ermenistan Cumhurbaşkanı, iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik gelişmeler konusunda gerekli resmi açıklamaların Ermenistan Dışişleri Bakanlığı ve Hükümeti tarafından yapılması gerektiğini hatırlattı.

Hatırlanacağı üzere, daha önce İsviçre’nin RTS TV kanalında bir programda konuk olan Armen Sarkisyan, Erdoğan ile diyaloğa hazır olduğunu açıklayarak, sunucunun "Türkiye Cumhurbaşkanına ileteceğiniz mesaj ne?" sorusunu ise şöyle yanıtlamıştı:

“İlk önce Erdoğan'a "Günaydın sayın Cumhurbaşkanı" derim, "Sanırım tartışacak konumuz var. Sen Türkiye’nin Devlet Başkanısın, ben de Ermenistan’ın. Ailem, atalarım Erzurum, Van ve Bitlis’ten. Eski ailemin hikayesi var. Türkiye –Ermenistan ilişkilerini neden konuşmayalım, özel hikayelerimizi neden konuşmayalım ki? Biz sadece tarih hakkında değil, geleceği de konuşmalıyız, senin ve benim ҫoҫuklarının, torunlarımızın geleceği, halklarımız hakkında konuşmalıyız..."Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+