Bakırköy`de Ermeni bestekarların eserlerinin seslndrildiği bir konser gerçekleştirildi - Kültürel Etkinlik
19 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Արփող

Kültürel Etkinlik :

06 Nisan 2018  

Bakırköy`de Ermeni bestekarların eserlerinin seslndrildiği bir konser gerçekleştirildi

Bakırköy`de Ermeni bestekarların eserlerinin seslndrildiği bir konser gerçekleştirildi Bakırköy`de Ermeni bestekarların eserlerinin seslndrildiği bir konser gerçekleştirildi
Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) Klasik Türk Müziği Korosu, "Musikimizde Renkler Konseri"nde sahne aldı. Konser, Kumkapı Vortvots Vorodman Kilisesi Patrik Mesrop Mutafyan Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Konser öncesi açıklamada bulunan BASAD Başkanı Ali İlhan Gülek, Türk ve Ermenilerden oluşan 60 kişilik koro ve orkestrayla Paskalya kutladıklarını aktardı.

Gülek, “Bu bayram dönemini, İstanbul'daki Ermenilerin en önemli kiliselerinden birinde bir konserle taçlandırmak istedik. Kardeşlik ve bir arada olma duygusunu, bize lazım olan barışı, sevgiyi, dostluğu, İstanbul'un kültürü ve renkliliğiyle bir araya getirmek istedik. Ermeni dostlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımızla bir arada olmak ve Ermeni bestekarların şarkılarıyla bayrama katkı yapmak istedik." Şeklinde konuştu.

Dicle Derman'ın yönetimindeki topluluk, Mandoli Artin Ağa, Kemani Tatyos Ekserciyan, Kanuni Nubar Efendi, Karnik Garmiryan, Levon Hancıyan, Udi Hrant Kenkiloğlu, Bimen Şen Dergazaryan, Artaki Candan Terziyan, Kemani Sarkis Sucuyan, Lavtacı Ovrik Kazasyan, Turhan Celkan, Cemal Tanaydın ve Salim Sezgin Biçer'in eserlerinden oluşan bir repertuvarı yorumladı. Konseri eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Episkopos Sahak Maşalyan ve peder Andreas Agopyan da dinledi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+