Hrant Dink ve Uğur Mumcu`nun adı sokakta yaşatılacak - Gündem
23 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Ծմակ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

16 Mart 2018  

Hrant Dink ve Uğur Mumcu`nun adı sokakta yaşatılacak

Hrant Dink ve Uğur Mumcu`nun adı sokakta yaşatılacak Hrant Dink ve Uğur Mumcu`nun adı sokakta yaşatılacak
Şişli Belediye Meclisi, suikast sonucu hayatını kaybeden Agos Gazetesinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni, Ermeni gazeteci Hrant Dink ve yine süikast sonucu hayatını kaybeden Türk gazeteci Uğur Mumcu'nun isimlerini iki sokağa verme kararı aldı.

Şişli Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclisi, ilçedeki Işık sokağının isminin "Uğur Mumcu", Samanyolu sokağının isminin ise "Hrant Dink" olarak değiştirilmesi kararı aldı.

İlçe Belediye Meclisi'nde alınan karar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin onayına gönderildi. Onay çıkması halinde her iki sokağın ismi resmi olarak değişmiş olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, iki önemli aydın, basın ve demokrasi şehidinin adını Şişli’de yaşatmak istediklerini belirterek, "Hrant Dink ve Uğur Mumcu demokrasi, toplumsal barış ve aydınlık Türkiye mücadelesine yazılarıyla, kitaplarıyla, araştırmalarıyla büyük katkılar sağladılar. Onlar, bu mücadelelerinden, kalemlerinden rahatsız olan karanlık odaklar tarafından katledilmiş olsalar da yaşamları boyunca savundukları değerlerle hafızalarımızda yaşamaya devam edecekler." değerlendirmesinde bulundu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+