Lübnan`a giden Ermenistan Başbakanı: Zaman Ermenistan`a gelip yatırım yapmak için uygundur - Gündem
23 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Ծմակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

12 Mart 2018  

Lübnan`a giden Ermenistan Başbakanı: Zaman Ermenistan`a gelip yatırım yapmak için uygundur

Lübnan`a giden Ermenistan Başbakanı: Zaman Ermenistan`a gelip yatırım yapmak için uygundur Lübnan`a giden Ermenistan Başbakanı: Zaman Ermenistan`a gelip yatırım yapmak için uygundur
Ermenistan Başbakanı Karen Karapetyan iki günlük ziyareti için Lübnan’a gitti.

Beyrut Uluslararası Havalimanı'nda düzenlenen resmi karşılama töreninden sonra Lübnan Başbakanlığa giden Karapetyan liderliğindeki heyet, Lübnan Başbakanı Saad Hariri tarafından karşılandı.

Ermenistan ve Lübnan Başbakanlarının baş başa görüşmesinden sonra, iki ülkenin hükümet delegasyonlarının genişletilmiş toplantısı düzenlendi.

Lübnan'ı ziyaret etme daveti ile düzenlenen sıcak karşılama için teşekkür eden Karapetyan ikili ekonomik ilişkilerin geliştirilme olasılıklarını değerlendirdi.

Karapetyan "Lübnanlı şirketler daha geniş pazarlara girmek için AEB (Avrasya Ekonomik Birliği) üyesi, İran sınırında serbest ekonomik bölgeyi olan ve AB ile GSP + ticaret rejimine sahip Ermenistan’ın platformlarından yararlanabilirler. Genel olarak, şimdi Ermenistan'a gelip ülkemize yatırım yapmak için iyi bir zaman” diye konuştu. Ermenistan başbakanı Lübnan tarafına ortak işletmeler kurma olanaklarını da değerlendirmeye davet etti.

Ermenistan ile ilişkilerin geliştirilmesinin öneminin altını çizen Saad Hariri, Lübnan'ın da özellikler altyapılar sektöründe kamu-özel ortaklığı da dahil yatırım yapmak için iyi bir yer olduğunu kaydetti.

Ermenistan ve Lübnan Başbakanları, tarım, bilişim teknolojileri, turizm ve kültür alanındaki mevcut işbirliğini görüştü ve bu işbirliğini genişletmek ve derinleştirmek için birlikte çalışmaya istekli olduklarını belirttiler. Karen Karapetyan, ortak projeleri finanse etmek için Ermeni-Lübnanlı bir yatırım fonu kurma fikrinin üzerine durmak isterken Ermeni tarafının güneş enerjisi sektöründeki deneyimini Lıbnan tarafı ile paylaşmaya hazır olduğunu belirtti.

Başbakan, Lübnanlı mevkidaşını Ermenistan'ı ziyaret etmeye davet etti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+