​Bakü’nün paralarıyla beslenen vatanseverler - Gündem
25 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Ցրօն / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

09 Mart 2018  

​Bakü’nün paralarıyla beslenen vatanseverler

​Bakü’nün paralarıyla beslenen vatanseverler ​Bakü’nün paralarıyla beslenen vatanseverler
Türkiye’de sürekli Ermeni düşmanlığı üzerine siyaset yapan, faaliyetler yürüten, etnik ve dini ayrımcılık yaparak gerek Türkiye’de, gerekse yurt dışında yaşayan Ermeniler hakkında nefret söylemi yayan, her fırsatta Ermenileri hedef gösteren siyasetçiler, iş adamları, bilim adamları, derneklerin eksikliği hiç hissedilmiyor. Ancak bunların arasında, Ermenilere yönelik nefret söylemi yayan, protesto gösterileri yapan, Ermenileri hedef gösteren, 2005 yılından itibaren faaliyet yürüten Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) adlı ırkçı grup, Ermenilere karşı olan nefretinin dozu, mantık dışında asılsız açıklamaları, paranoyasıyla göze çarpıyor.

Türkiye için endişelenen vatansever evlat olan ASİM-DER’in Genel Başkanı Göksel Gülbey, Suriye toprağında Zeytin Dalı Harekatı gerçekleştirilken dehası, aşırı mantıklı analiz yetenekleri, gizli yollarla elde ettiği bilgiler sayesinde Türkiye’ye yardım etmek, tavsiyelerde bulunmak istiyor. Göksel Gülbey, »Ermenistan, her zaman yaptığı gibi yine terör örgütlerine dünya kamuoyunun gözü önünde destek vermektedir. IŞID terör örgütünün Suriye’de yaptığı işgal döneminde bölgede yaşayan Ermeniler ve Ezidi Kürtler Ermenistan tarafından uçakla getirilip, Azerbaycan’ın işgal olunmuş toprağı Karabağ’a yerleştirilmiştirler. Karabağ’da 12 adet eğitim kampı ile 1750 militanı bulunan PKK terör örgütü, İran ve Irak üzerinden Suriye’nin Kamışlı bölgesine geçiş yapmaya başlamıştır. Kamışlı’da toplanan terör örgütü militanları, sivil vatandaş kıyafeti içerisinde silahsız olarak Münbiç’e, oradan da bir kısmı Afrin bölgesine geçerek, ABD’nin temin ettiği silahları alarak, Türk ordusuna karşı savaşacaklardır. İran, Irak, Suriye ve ABD bilmeliler ki, bugün göz yumdukları bu terör örgütleri gün gelecek kendilerini tehdit edecek duruma gelecekler» şeklinde konuşmuştu.

Zaten sürünen savaşta olan, saldırgan Azerbaycan’dan sınırılarını korumak mecburiyetinde olan Artsakh, 11.458 kilometrekare topraklarında Suriye’de Tüklere karşı savaşacak güçlerin eğitim gördüğü kapmların kurulmasına niye izin vermeliydi? Burada Gülbey’in, eğitim gören militanların sayısının tam 1750 olduğunu söylemesi gülünçtür. Gülbey’in, dediklerini ispat etmek için niye deliler sunmaması merak konusu. Bu saçma açıklamalar, Türk ordusunun Afrin’de sıkışıp kalmasından dolayı hayal kırıklığa uğramış ırkçılar gibi Gülbey’in de suçlular aramak istemesinden olabilir mi acaba?

Göksel Gülbey 13 yıl boyunca sadece basit ırkçı reflekslerle işi gücü bırakıp Ermenilerle uğraşmazdı. Azerbaycan’ın bakanlıkları, milletvekilleri yaptıkları açıklamalarla ASİM-DER’in faaliyetlerini destekliyorlar, bunların yanı sıra Bakü sürekli olarak derneğe parasal yardım veriyor. Mesela yıllar önce Azerbaycan’ın Iğdır Konsolosu Asiman Aliyev, Azerbaycan adına derneğin yaptığı çalışmaların Azerbaycan için büyük önem taşıdığını söyleyerek, her türlü çalışmalarını destekleyeceklerini belirtmişti. ASİM-DER Türkiye’nin çeşitli kurumları tarafından da desteklenmektedir. 05 Şubat 2018’de ASİM-Der yönetim kurulu üyeleri, Iğdır Emniyet Müdürü Melih Ekici’yi makamında ziyaret etmişlerdi.

ASİM-DER’in üyeleri daha önce Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın maketini idam etmiş, 2004 yılında Budapeşte’de Ermeni subay Gurgen Margarian’ı uyurken baltayla öldüren Azerbaycanlı subay Ramil Safarov’u desteklemişlerdi.

Bu haber ar.....m kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+