​Ermenistan’da Bitcoin hamlesi - Gündem
17 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ասակ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

12 Şubat 2018  

​Ermenistan’da Bitcoin hamlesi

​Ermenistan’da Bitcoin hamlesi ​Ermenistan’da Bitcoin hamlesi
Ermenistan yakında kripto para madenciliğini yasallaştıracak. Yeni yasal düzenlemelerle madencilere vergi muafiyetleri ve diğer teşvikler sunulacak.

Bitcoin gibi kripto para birimlerinin madenciliğini düzenleyen yasa tasarısı Ermenistan Parlamentosu’na sunuldu. Ermeni milletvekilleri yeni mevzuat için oy kullanırsa, Ermenistan kripto sektörüne karşı olumlu tutum gösteren Avrasya Ekonomik Birliği’nin (AEB) ikinci üye devleti haline gelecek. Beyaz Rusya, hali hazırda kripto para birimlerini yasallaştırmak, ICO’ları düzenlemek ve madencileri vergilendirmeden muaf tutmak için bu yöndeki adımları atmış bulunuyor.

Eurasia Daily, Ermenistan’da önerilen değişikliklerin oldukça liberal olduğunu yazdı. Ermenistan’daki her özel şahıs ve şirketin tesis kurmasına ve madenciliğe başlamasına izin verileceğini bildirdi. Özel izne veya lisansa gerek olmayacak. Tasarı, 31 Aralık 2023 tarihine kadar madencileri vergilendirmeden muaf tutuyor ve bu teşvik geçici olacak. Madencilik şirketleri, tercihli gümrük tarifeleri gibi diğer avantajlardan yararlanabilecekler.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+