Rus Askerleri Ermenistan’da Tatbikat Yapıyor - Gündem
23 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

21 Nisan 2017  

Rus Askerleri Ermenistan’da Tatbikat Yapıyor

Rus Askerleri Ermenistan’da Tatbikat Yapıyor Rus Askerleri Ermenistan’da Tatbikat Yapıyor
Rus askerleri Ermenistan’da tatbikat yapıyor[Rus askerleri Ermenistan’da tatbikat yapıyor]Rusya Güney Askeri Bölgesi’ne bağlı savaş uçakları ve hava savunma birlikleri, Ermenistan’da tatbikata başladı.

Rusya Güney Askeri Bölgesi Sözcüsü Albay Vadim Astafyev, birliklerin muharebeye hazırlık durumunu kontrol etmek için tatbikata başladıklarını açıkladı.

Astafyev, “Ermenistan’daki Rus askeri üssü Erebuna’da konuşlu Rusya Güney Askeri Bölgesi’ne bağlı hava savunma birlikleri ve savaş uçakları kış eğitim dönemi çerçevesinde tatbikata başladı. Tatbikat sırasında, askeri tesislerin korunması ve zorlu hava ve kara koşullarında hedeflerin vurulmasına yönelik çalışmalar yapılacak” dedi.

Astafyev, dağlık alandaki Kamhud ve Alagyaz poligonlarında arazi koşullarında hava hedeflerine engelleme yapılması ve refakat edilmesi için füze savunma kompleksleriyle işbirliği pratiği yapılacağını da aktardı.

Ermenistan’daki tatbikata 500’ün üzerinde asker ve Buk-M füzesi, S-300 hava savunma sistemi, MiG-29 avcı uçaklarının da aralarında bulunduğu 100’den fazla askeri araç katılıyor.




Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+