Ermenistan Tarihi Adlı Ders Kitabı Türkçe`ye Çevrildi (Download - İndir) - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

22 Şubat 2017  

Ermenistan Tarihi Adlı Ders Kitabı Türkçe`ye Çevrildi (Download - İndir)

Ermenistan Tarihi Adlı Ders Kitabı Türkçe`ye Çevrildi (Download - İndir) Ermenistan Tarihi Adlı Ders Kitabı Türkçe`ye Çevrildi (Download - İndir)

Yerevan Devlet Üniversitesi öğretim üyesi, Ermeni Tarihi Kürsüsü Doçenti Artak Movsisyan`ın "Ermenistan Tarihi" adlı ders kitabı Türkçe olarak yayınlandı. 30`a yakın bilimsel makale ve kitap yazarı olan Movsisyan, Facebook`taki kendi kişisel hesabında konuyla ilgili şu paylaşımda bulundu.
"Karabağ hareketinin yıldönümü olan bugün, Diaspora`daki bir günlük okullar için hazırlanan "ERMENİSTAN TARİHİ" kitabımın Türkçe çevirisinin, PDF olarak internette yayınlandığını mutlulukla bildirmek istiyorum. Bugüne kadar kitap, Doğu Ermenice, Batı Ermenice (klasik imla), Rusça ve Fransızca olarak yayınlanmıştı. 120 sayfadan oluşan bu kitapta ilk kez Türkçe olarak hazırlanan Ermenistan tarihi haritalarına yer verildi. "

"Ermenistan Tarihi"nin, "ARATTA" bilim, eğitim ve kültür fonunun desteğiyle hazırlandığını bildiren Movsisyan, Batı Ermenistan`ın resmi sayfasında (http://www.western-armenia.eu) yerleştirilen kitabı Müslümanlaştırılmış ve Türkçe konuşan Ermeniler başta olmak üzere Diaspora Ermenileri arasında kitabı yoğunolarak paylaşmaya davet etti.

"Ermenistan Tarihi" adlı kitaba erişmek içinburaya tıklayınız

Ermeni HaberBu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+