21. Yüzyılda Ermeni Kimliğine Eleştirel Yaklaşımlar: Kırılganlık, Direnç ve Dönüşüm Konferansı - Kültürel Etkinlik
18 Ocak 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Արաց / Օր : Մասիս / Ժամ : Երկրատես

Kültürel Etkinlik :

07 Ekim 2016  

21. Yüzyılda Ermeni Kimliğine Eleştirel Yaklaşımlar: Kırılganlık, Direnç ve Dönüşüm Konferansı

21. Yüzyılda Ermeni Kimliğine Eleştirel Yaklaşımlar: Kırılganlık, Direnç ve Dönüşüm Konferansı 21. Yüzyılda Ermeni Kimliğine Eleştirel Yaklaşımlar: Kırılganlık, Direnç ve Dönüşüm Konferansı

Hrant Dink Vakfı’nın Hamazkayin Ermeni Eğitim ve Kültür Birliği işbirliği, Calouste Gülbenkian Vakfı ve İsveç Konsolosluğu desteğiyle düzenleyeceği 21. Yüzyılda Ermeni Kimliğine Eleştirel Yaklaşımlar: Kırılganlık, Direnç ve Dönüşüm başlıklı uluslararası konferans, 7-8 Ekim 2016 tarihlerinde Hrant Dink Vakfı Anarad Hığutyun Binası Havak Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Konferansta; Türkiye ve dünyadan pek çok akademisyenin katılımıyla, günümüzde Ermeni kimliğine getirilmiş olan farklı yaklaşımları ve bu yaklaşımların kimlik araştırmaları ile ilişkisini tartışmak amaçlanıyor.

Bilimsel toplantı, Hrant Dink Vakfı Başkanı Rakel Dink ve Hamazkayin Ermeni Eğitim ve Kültür Birliği Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Meguerditch Meguerditchian’ın açılış konuşmalarının ardından diaspora çalışmaları alanının kurucularından Prof. Khachig Tölölyan’ın açılış tebliği ile başlayacak. Anna Ohannesian Charpin, Hratch Tchilingirian, Anita Toutikian, Harutyun Marutyan, Arda J. Melkonian, Rubina Peroomian gibi Ermenistan’dan Lübnan’a, Avrupa’dan Amerika’ya farklı disiplinlerden pek çok akademisyen toplamda 31 tebliğ sunacak. Tarihsel arkaplan çerçevesinde kimlik ve kimlik inşası konularının tartışılacağı oturumlarda, belirli bölgelerden örneklemeler yapılacak, kimliğin dini sınırlarına, edebiyatta temsiline, zaman-mekânsal boyutlarına değinilecek, diaspora, Ermenistan ve Türkiye’deki Ermenilerin hikâyelerine yer verilerek kimliğin bu bağlamlardaki inşaları konuşulacak.

İki gün sürecek olan panel, Karin Karakaşlı’nın moderatörlüğünde, Razmik Panossian, Silva Kuyumcuyan, Arus Yumul ve Vatche Papazian’ın katılımı ile ‘Güncel Pratikler, Gelecek Yönelimleri’ kapanış forumu ile sonlanacak.

Konferansın videoları Ermenice, İngilizce ve Türkçe olarak, 14 Ekim 2016 tarihinden itibaren Hrant Dink Vakfı’nın internet sitesi www.hrantdink.org üzerinden ve YouTube kanalından izlenebilecek.

Bilgi için: Nayat Karaköse 0212 240 33 61 - 225 / nayatkarakose@hrantdink.org

Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+