Ermenistan Hükümeti, Amerika’lı bir dizi önde gelen firmayla işbirliği memorandumları imzaladı - Gündem
20 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

13 Aralık 2012  

Ermenistan Hükümeti, Amerika’lı bir dizi önde gelen firmayla işbirliği memorandumları imzaladı

Ermenistan Hükümeti, Amerika’lı bir dizi önde gelen firmayla işbirliği memorandumları imzaladı Ermenistan Hükümeti, Amerika’lı bir dizi önde gelen firmayla işbirliği memorandumları imzaladı

«ArmTech2012» çerçevesinde Ermenistan Hükümeti ve Amerika’lı bir dizi BT firması işbirliği memorandumları imzaladılar.

«ArmTech2012» Konferansı, başbakan Tigran Sarkisyan’ın da katılımıyla ABD’nin California eyaleti Stanford Üniversitesinde çalışmalarına devam etmekte.

Başbakanlık Basın Servisinden verilen bilgiye göre; ABD’nin Erivan Büyükelçisi John Heffern konferansta yaptığı konuşmada, Ermenistan’a ilk geldiğinde BT alanında kaydedilen başarıları tasavvur edemediğini, Ermenistan’ın geleceğini açacak anahtarın yaratıcı akıl olduğunu ifade etti. ABD Ticaret Bakanlığının UNESCO verilerine dayanarak gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarına göre Ermenistan BDT sathında nüfus başına en fazla buluş kaydı başvurusu yapan ülkeler arasında ilk sırada bulunuyor.

Konferans konuşmacıları arasında Synopsys Bşk. yard. John Chilton, «INTEL» Başkan yard. John Davies ve «D-Link» firması bşk. yard. Thomas Huang da yer aldılar.

Konferans çerçevesinde Ermenistan Hükümeti ve INTEL arasında, Ermenistan’da Araştırma Merkezi kurulması yönünde İşbirliği Memorandumu; «Corporation America» ve Ermenistan Hükümeti arasında Çip Fabrikası kurulmasına ilişkin İşbirliği Memorandumu imzalandı. Anlaşmaları Ernmenistan Hükümeti adına Ekonomi Bakanı Tigran Davtyan imzaladı.

Başbakan Sarkisyan daha sonra Silikon Vadisinde çalışan Ermeni genç uzmanlarla bir araya geldi. Bunlardan kimileri küçük ve orta ölçekte kendi işletmelerinin sahibi, kimileri ise tanınmış firmalarda çalışmakta.

Gençler başbakana, amacı BT alanında genç uzmanlar arasında iletişim tesissini amaçlayan bir ağ oluşturduklarını ve halihazırda bu ağda Amerika’da yaşayan sayıca 200 uzmanın yer aldığı bilgisini verdiler.

Başbakan Sarkisyan «İşletme Yapılanma Fonu» sorumlularına bu gençlerle bağlantı kurulması ve işbirliğinin pekiştirilmesi talimatını verdi. Gençler başbakana işletmelerinin faaliyetleri ve geleceğe yönelik projeleri konusunda bilgi verdiler.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+