Ermenistan Hükümeti ve IBM arasında işbirliği mutabakatı sağlandı - Gündem
20 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

13 Aralık 2012  

Ermenistan Hükümeti ve IBM arasında işbirliği mutabakatı sağlandı

Ermenistan Hükümeti ve IBM arasında işbirliği mutabakatı sağlandı Ermenistan Hükümeti ve IBM arasında işbirliği mutabakatı sağlandı

Ermenistan başbakanı Tigran Sarkisyan başkanlığındaki heyet 11 Aralık’ta Silikon Vadisinde bulunan IBM firmasının merkezini ziyaret etti. IBM firma yetkilileriyle, ikili işbirliği olanakları, potansiyel ve perspektifleri incelemek üzere ortak bir çalışma grubunun kurulması yönünde mutabakat saağlandı.

BaşbakanlıkBasın servisinden verilen bilgiye göre; firma temsilcileri Ermenistan’ı ziyaret edecek, Bilgi Teknolojileri (BT), temel bilimler alanında faaliyet gösteren kuruluşlarla temaslarda bulunacaklar.

Çalışma Grubu 2013 yılının ilk çeyreğinin sonuna dek araştırma çalışmalarını sona erdirecek ve sonuçlar çerçevesinde Ermenistan Hükümeti ve IBM firması arasında ortak projelerin hayata geçirilmesi yönünde bir anlaşma imzalanacak.

IBM sadece BT alanında değil, farklı temel bilim alanlarında da sahip olduğu tescilli buluşlarla da dünyada ilk sırada yer almakta.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+